• Kongres lewicy
  Wspólnym celem wszystkich ugrupowań lewicowych jest powrót do Sejmu, ponieważ jak lewica wróci do Sejmu, to PiS nie będzie miał w nim większości - powiedział przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty podczas sobotniego Kongresu Lewicy.
 • SLD
  "Potrzebna jest długa dyskusja, więc nikt nie patrzy na zegarek" - tak mówi Dariusz Joński o przedłużających się obradach Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Trwają burzliwe rozmowy nie tylko o błędach w kampanii wyborczej, ale też o dacie kongresu, na którym podjęte będą decyzję personalne.
 • Leszek Miller
  Leszek Miller nie będzie się ponownie ubiegał o stanowisko przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Katarzyna Piekarska z SLD powiedziała w radiowej Trójce, że zapowiedź taką obecny szef Sojuszu złożył podczas Rady Krajowej partii.
 • Na warszawskim Stadionie Narodowym trwa Kongres Lewicy. Bierze w nim udział niemal osiemdziesiąt różnych ugrupowań, w tym organizator spotkania - Sojusz Lewicy Demokratycznej. Zaproszenia otrzymali trzej byli prezydenci - Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, żaden z nich nie pojawił się jednak na kongresie, odczytano jedynie wystosowane przez nich listy.
 • Janusz Palikot i Marek Siwiec
  Zaplanowany na niedzielę Kongres Polskiej Lewicy poniesie klęskę - uważa Janusz Palikot. Szef Ruchu Palikota mówił w radiowej Jedynce, że świadczy o tym lista nieobecnych.
 • Daniel Olbrychski zasiądzie w honorowym komitecie kongresu lewicy społecznej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". SLD nie rezygnuje też z namówienia do współpracy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.