• Kim Dzong Un w zakładzie produkującym żywność na potrzeby wojska
  Głodu w Korei Północnej nie ma. Tego mają dowodzić nowe oficjalne zdjęcia, na których prezentuje się uśmiechnięty dyktator Kim Dzong Un wśród uśmiechniętych współpracowników. Ważniejsze jest jednak tło tych fotografii. To jedzenie...
 • Kim Dzong Un
  Kim Dzong Un nadal sprawuje kontrolę nad Koreą Północną - twierdzą południowokoreańskie władze. Od kilku dni spekuluje się, że nie pokazujący się publicznie od pięciu tygodni przywódca utracił władzę.
 • Pomnik Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila
  Korea Północna obchodzi 101. rocznicę urodzin założyciela kraju Kim Ir Sena. To jedno z największych świąt w komunistycznej Korei. W tym roku Kim Dzong Un chciał uczcić pamięć swego dziadka strasząc świat atakiem rakietowym i nuklearnym - relacjonuje z Seulu specjalny wysłannik Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.
 • Pierwsza rocznica śmierci Kim Dzong Ila
  Rok po śmierci Korea Północna wystawiła na widok publiczny zabalsamowane ciało Kim Dzong Ila, ubrane między innymi w noszoną przez dyktatora za życia kurtkę w kolorze khaki. Pamięć zmarłego przywódcy upamiętniono minutą ciszy.
 • Kobiecy oddział wojskowy w drodze na defiladę w Phenianie
  To ostatnia komunistyczna dyktatura na świecie. Korea Północna jest jednocześnie najbardziej zamkniętym krajem. Trudno tam wjechać, jeszcze trudniej wyjechać. Zdjęcia wywożą nieliczni turyści, którym uda się odwiedzić kraj rządzony przez Kim Dzong Una, syna im Dzong Ila i wnuka Kim Ir Sena - twórcy komunistycznej dyktatury w północnej części Półwyspu Koreańskiego.
 • Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un
  Czy podawana na Twitterze plotka może być prawdą? Czy syn zmarłego w grudniu dyktatora i obecny przywódca Korei Północnej nie żyje? Internet aż kipi od doniesień, że Kim Dzong Un został zastrzelony przez zamachowca.
 • Nawet ptaki płakały po Kim Dzong Ilu
  Śmierć Przewodniej Gwiazdy XXI wieku, jak głosił jeden z tytułów Kim Dzong Ila, nie mogła przejść bez echa w świecie przyrody. Zdaniem północnokoreańskich mediów, nawet ptaki składały kondolencje. I to poza granicami kraju.
 • Obywatele Korei Północnej płaczą na pogrzebie Kim Dzong Ila
  Północnokoreański reżim pokazuje swoją okrutną twarz. Służby wyłapują tych, którzy nie płakali po śmierci Kim Dzong Ila bądź rozpaczali za mało. Czeka ich więzienie.
 • Kim Dzong Un
  Noworoczny wspólny artykuł wstępny trzech głównych dzienników Korei Północnej obiecuje jej mieszkańcom dobrobyt, wzywając ich jednocześnie, by "aż po śmierć" byli wierni nowemu przywódcy państwa Kim Dzong Unowi, który zastąpił swego zmarłego ojca Kim Dzong Ila.
 • Ciało Kim Dzong Ila zostało złożone w mauzoleum
  Czwartek to drugi dzień ceremonii żałobnych po śmierci Kim Dzong Ila. Na centralnym placu Phenianu znów zgromadziły się tłumy ludzi. Nie zabrakło Kim Dzong Una, najmłodszego syna zmarłego tyrana, który ma być jego następcą.