• Prezydent Andrzej Duda
  Szef ludowców apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o rozwiązanie "galimatiasu konstytucyjnego". Chodzi o zanegowanie przez Prawo i Sprawiedliwość oraz klub parlamentarny Kukiz '15 wyborów 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Przed tygodniem oba ugrupowania przegłosowały uchwałę o tym, że wybór członków Trybunału, dokonany jeszcze przez Sejm poprzedniej kadencji, "nie miał mocy prawnej".
 • Władysław Kosiniak-Kamysz 011CC-BY-SA-3.0
  PSL obawia się "zamachu na samorządność" - mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. W radiowej Trójce polityk ludowców skomentował w ten sposób zapowiedzi PiS-u, dotyczące między innymi utworzenia kolejnych województw. Oznaczałoby to konieczność przeprowadzenia wyborów do nowych lokalnych władz.
 • Prezydent Andrzej Duda
  1 stycznia wejdą w życie przepisy o pomocy dla rodzin z dziećmi - tak minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na apel prezydenta, który daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie dodatku w wysokości 500 złotych na każde dziecko.
 • Beata Szydło w Katowicach
  To są mało realne założenia. Tak komentuje wyborcze obietnice PiS-u Władysław Kosiniak -Kamysz.
 • Sejm
  PSL spokojnie o najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych. Z sondażu wynika z niego, że do przyszłego parlamentu wejdą jedynie PiS, ugrupowanie Pawła Kukiza, PO i stowarzyszenie NowoczesnaPL Ryszarda Petru.