• Polskie pieniądze
  Propozycje dla obecnych i przyszłych emerytów zgłaszają politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chodzi zarówno o wysokość świadczeń, jak i zasady uprawniające do ich pobierania. PSL podkreśla, że zmiany w systemie emerytalnym są konieczne z uwagi na zmiany demograficzne w kraju.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o sytuacji w PSL . Jego zdaniem potrzebny jest kongres programowy i "odczarowanie" wizerunku partii. Minister pracy i polityki społecznej rozwiewa też wątpliwości na temat planowanych reform i szans "matek IV kwartału".
 • Rolnictwo - zdjęcie ilusracyjne
  Przedłużające się rozmowy na temat wprowadzenia podatku dochodowego w rolnictwie blokują reformę KRUS - uważa Adam Szejnfeld. Tak były wiceminister gospodarki z Platformy Obywatelskiej komentuje raport Najwyższej Izby Kontroli na temat działalności rolniczego ubezpieczyciela.
 • Traktor na polu
  KRUS musi ustalić wysokość obowiązkowych składek zdrowotnych dla rolników w zależności od wielkości gospodarstwa. Podstawą będzie hektar przeliczeniowy będący obecnie podstawą do ustalenia wysokości podatku gruntowego. Tak wynika z projektu ustawy skierowanego do Sejmu.