• Elżbieta Rafalska
  "Podwyżki emerytur i rent, które przegłosował w piątek Sejm, będą powszechne i odczuwalne, a pieniądze z systemów emerytalnych racjonalnie dzielone" - przekonuje minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.
 • Rolnik
  Rolnik będzie mógł "dorobić" do wysokości minimalnego wynagrodzenia, bez konieczności rezygnacji z ubezpieczenia w KRUS - zakłada nowela ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, uchwalona w piątek przez Sejm.
 • Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Jarosław Kaczyński i Adam Hofman
  PiS zadowolone ze wstrzymania zmian w ubezpieczeniach społecznych rolników. "Rzeczpospolita" poinformowała, że PO i PSL nie doszły do porozumienia w sprawie reformy KRUS i kwestia ta została odłożona na później.
 • Rolnictwo - zdjęcie ilusracyjne
  Przedłużające się rozmowy na temat wprowadzenia podatku dochodowego w rolnictwie blokują reformę KRUS - uważa Adam Szejnfeld. Tak były wiceminister gospodarki z Platformy Obywatelskiej komentuje raport Najwyższej Izby Kontroli na temat działalności rolniczego ubezpieczyciela.
 • Traktor na polu
  KRUS musi ustalić wysokość obowiązkowych składek zdrowotnych dla rolników w zależności od wielkości gospodarstwa. Podstawą będzie hektar przeliczeniowy będący obecnie podstawą do ustalenia wysokości podatku gruntowego. Tak wynika z projektu ustawy skierowanego do Sejmu.
 • Rolnicy będą płacić składki na leczenie
  Jak wszyscy to wszyscy, rolnik też. Skończy się finansowanie składek zdrowotnych rolników z budżetu. Rząd przygotował już odpowiednią zmianę w prawie. Rolnicy zaczną płacić sami za siebie.