• Warszawa M20 GT w Krynicy
  Warszawa M20 GT, czyli współczesna odsłona garbatego modelu M20 z czasów PRL, to prototyp, którym chwali się krakowska firma KHM Motor Poland podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Twórcy auta twierdzą, że na potrzeby konstrukcji nawiązali współpracę z koncernem Ford. Ten jednak zaprzecza.
 • Krzysztof Krystowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy
  "Jeśli chodzi o przetarg na śmigłowce, to ja nie mam problemu, który mają moi zagraniczni konkurenci, którzy muszą stawiać sprawę w ten sposób: jeśli nie kupicie 50 maszyn, to nam się nie opłaca wchodzić do Polski z montażem" - tłumaczył w rozmowie z Pawłem Czuryłą z Interii oraz Markiem Tejchmanem z DGP.
 • Panel energetyczny w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy
  Czy w Polsce istnieje ekosystem przyjazny innowacjom w energetyce i kto jest generatorem postępu? Czy da się go wymusić państwowymi regulacjami? Na te pytania odpowiadali goście panelu energetycznego na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
 • Anna Pawlak-Kuliga w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy
  "Jeżeli chodzi o fabryki i meble, na pewno Polska nadal będzie kluczowym, strategicznym rynkiem dla firmy Ikea globalnie" - deklarowała w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes Ikea Polska, Anna Pawlak-Kuliga. Przyznała, że wciąż jest chęć rozwoju współpracy z polską branżą meblarską.
 • Panel o rynku pracy i przedsiębiorczości w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy
  Stopa bezrobocia w Polsce jest najniższa od 25 lat, a część przedsiębiorców narzeka na problemy ze znalezieniem pracowników. Jak w tych warunkach kształtuje się przedsiębiorczość Polaków, czy jest wymuszona czy stanowi naturalny etap rozwoju gospodarczego? Czy wielkie korporacje mogą skorzystać z doświadczeń start upów? I jak na rynek pracy oraz gospodarkę wpływa rządowy program 500+.
 • Dawid Jackiewicz w Krynicy
  "Spotkałem się z sytuacją, kiedy dwie spółki nie hciały ze sobą współpracować, chociaż profil ich działalności skazywał ich na siebie, dlatego że prezesi tych spółek kiedyś startowali do jednego konkursu, jeden z nich wygrał, a jeden przegrał" - mówił w rozmowie w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy minister skarbu Dawid Jackiewicz, odpowiadając na pytanie o współpracę między spółkami SP.
 • Elżbieta Rafalska w Krynicy
  Bezrobocie mamy teraz na poziomie 8,5 proc. Spadki notujemy w 14 województwach. Sytuacja na rynku pracy jest dobra, by nie powiedzieć, że bardzo dobra - powiedziała w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Czy w takiej sytuacji łatwo jest być ministrem pracy? M.in. o to pytali: Paweł Czuryło z Interia.pl i Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Jarosław Gowin
  Rekordowa ilość zarejestrowanych uczestników i akredytowanych dziennikarzy, ponad dwieście debat tematycznych i wydarzeń specjalnych, udział szefów rządów i parlamentów, a także ministrów i parlamentarzystów z krajów naszego regionu. W Krynicy-Zdrój 6 września rozpoczęło się trzydniowe XXVI Forum Ekonomiczne.
 • Robert Pietryszyn w Krynicy
  "Jesteśmy zainteresowani takimi regionami geograficznymi, w których sprzyja geopolityka - gdzie jest stabilność polityczna i prawna" - mówił Robert Pietryszyn, prezes Grupy Lotos, o planach zakupowych kierowanej przez niego firmy. Rozmawiali z nim: Bartosz Bednarz z Interia.pl oraz Grzegorz Osiecki z DGP.
 • Stanisław Kluza w Krynicy
  "Polski sektor bankowy będzie się musiał zmierzyć z regulacjami europejskimi. Możemy się spodziewać, że będzie ich więcej. (...) Wydaje mi się, że ważną rzeczą jest zachowanie w miarę możliwości jak największej niezależności i autonomii nadzorców krajowych ze względu na strzeżenie bezpieczeństwa i stabilności krajowych ryków finansowych" - powiedział w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy Stanisław Kluza. Z pełniącym obowiązki prezesa BOŚ Bank Polska i byłym szefem KNF rozmawia Paweł Czuryło z Interia.pl.