• Joanna Kluzik-Rostkowska prezentuje rządowy elementarz
  Rodzice nie wiedzą o dofinansowaniu w związku z wydatkami na wyposażenie uczniów. Co roku do MEN wracają niewykorzystane miliony.
 • Dziewczynka wśród książek
  Jak wynika z najnowszych badań Instytutu Badań Edukacyjnych i Biblioteki Narodowej przeprowadzonych wśród 12- i 15-latków, czytelnictwo w tych grupach wiekowych jest bardzo niskie. Tylko 20 proc. uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej czyta codziennie książki, a wśród gimnazjalistów jest to jedynie 15 proc. Coraz mniej książek czytają chłopcy, a szczególnie 13-letni uczniowie i dzieci ze wsi oraz małych miasteczek.
 • Tornister
  Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Fundację Rosa wynika, że ponad 50 proc. dzieci z klas 1-3 ma zbyt ciężkie tornistry. Uczniowie noszą w nich nie tylko książki, lecz także zabawki, ciężkie termosy czy worki na WF. Przeciążone plecaki mogą prowadzić do skrzywienia kręgosłupa, zmniejszają pojemność płuc oraz powodują bóle pleców.
 • Młodzi rodzice z niemowlęciem
  Dzieci, które od urodzenia słuchają czytanych przez rodziców książek, są inteligentniejsze, wrażliwsze, szybciej zaczynają mówić, mają większy zasób słownictwa oraz bardziej rozbudzoną wyobraźnię. Tak spędzany czas pozwala także nawiązać bliską więź między dorosłym a dzieckiem. Tego typu interakcja nie występuje podczas oglądania telewizji czy korzystania z internetu.
 • Dziecko w szkole - zdjęcie ilustracyjne
  Ministerstwo Edukacji chce zlikwidować termin ogłaszania list podręczników. Dotychczas dyrektorzy szkół musieli je zgłaszać do 15 czerwca.
 • Od początku staraj się wszelkimi sposobami nawiązać odpowiedni kontakt z dzieckiem. Nie wstydź się go i jak najszybciej dorośnij do roli ojca
  Z mamą jest fajnie, a z tatą? Z tatą jest jeszcze lepiej! To on robi najśmieszniejsze miny, wygłupia się i pozwala na to, czego mama zabrania. Brakuje ci już pomysłów na zabawy z dzieckiem? Podpowiemy ci jak zdobyć miano „super taty”!
 • W odpowiedniej stymulacji wzroku maluszka pomogą nie tylko odpowiednio dobrane zabawki
  Czy wiesz, że u tygodniowego dziecka ostrość widzenia jest 30 razy gorsza niż u dorosłego? Maluch wymaga odpowiedniej wzrokowej stymulacji. Pomogą w tym odpowiednio dobrane zabawki i… książeczki.
 • Naukowcy Czytanie rozwija emocje
  101 wystawców weźmie udział w organizowanych po raz pierwszy w Krakowie Targach Książki dla Dzieci. Impreza potrwa od piątku do niedzieli i będzie okazją do zapoznania się z ofertą książek, czasopism, gier i programów edukacyjnych dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw i dedykowanym najmłodszym atrakcji.