• Ksiądz Rafał Jarosiewicz z fundacji SMS z Nieba
    Fala oburzenia w sieci. Powód? Katolicka fundacja SMS z Nieba pochwaliła się na Facebooku spaleniem książek, obrazów i figurek fantasy.Teraz ksiądz Rafał Jarosiewicz, który dowodził akcją, wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym przeprasza za to, co zrobił. "Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę" – napisał.
  • Książki o Harrym Potterze
    "Niszczenie książek jest po prostu głupie i zawsze będzie kojarzone z inkwizycją, Trzecią Rzeszą i ZSRR" - tak światowe media komentują akcję palenia na stosie książek. Polski ewangelizator najwyraźniej nie został zrozumiany. 
  • Papież Franciszek i kardynałowie w Watykanie
    Dziś we Włoszech mają się ukazać dwie książki napisane na podstawie zastrzeżonych dokumentów dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej. Wynika z nich między innymi, że 200 tysięcy euro przeznaczonych na leczenie dzieci wykorzystano na remont apartamentu byłego watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone.