• Donald Tusk
  "Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości" - te m.in. słowa wypowiedział w grudniu 2016 roku we Wrocławiu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Działo się to wkrótce po rozpoczęciu blokady Sejmu, do jakiej doszło po wykluczeniu posła PO z obrad nad budżetem, ostatecznie przyjętym w głosowaniu na sal kolumnowej.
 • Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i rzecznik PiS Beata Mazurek
  Posłowie opozycji mieli dostęp do Sali Kolumnowej podczas głosowań 16 grudnia, co pokazują udostępnione przez Kancelarię Sejmu nagrania - podkreślają politycy PiS. Kolejne pomysły i "powtarzane kłamstwa" upadają pod ciężarem faktów - zaznaczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
 • Ryszard Petru
  Jeżeli marszałek Marek Kuchciński 11 stycznia rozpocznie kolejne posiedzenie Sejmu jakby nigdy nic, będziemy stanowczo protestować w różnych formach - zapowiedział w piątek szef Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Jacek Sasin
  Wolność parlamentu jest zagrożona przez posłów PO i Nowoczesnej, którzy odebrali innym posłom możliwość normalnego procedowania nad budżetem. To oni to spowodowali!- mówi w rozmowie z "Super Expressem" Jacek Sasin, poseł PiS.
 • Andrzej Duda
  PiS zrezygnowało ze swej propozycji, która była właściwie zarzewiem tego sporu, który widzieliśmy w Sejmie - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że marszałek Senatu oświadczył, iż ws. funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie nie ma żadnej nowej regulacji, będą rozmowy z redakcjami.
 • Władysław Frasyniuk
  Władysław Frasyniuk skrytykował postawę Jarosława Kaczyńskiego wobec kryzysu parlamentarnego.
 • Szlabany przed wjazdem na teren Sejmu
  Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu. Rozmowa trwała ok. 2 godziny. Z marszałkiem Senatu rozmawiali też dziś przedstawiciele mediów. Posłowie opozycji nadal okupują salę plenarną Sejmu.  Kolejny dzień kryzysu parlamentarnego w Polsce - relacja na żywo na dziennik.pl
 • Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin
  Potrzebny jest krok w tył ze strony rządu, jak i opozycji - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w polskiej polityce, zaznacza, że "wszyscy politycy powinni wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę".
 • Blokada mównicy w Sejmie
  Prof. Czesław Znamierowski pisał kiedyś w "Szkoła prawa. Rozważania o państwie", że władza powinna dbać o państwo tak, jak jeździec dba o swego jedynego wierzchowca, bez którego nie jest przecież sobą i nie może dotrzeć do żadnego celu. Ujmując rzecz szerzej: wszyscy politycy winni dbać o państwo tak, jak o swojego jedynego, drogocennego wierzchowca. Tymczasem zachowują się niekiedy jak handlarze końmi na jarmarku w Skaryszewie, ubijający targu z włoskimi rzeźnikami. Tylko stawka, o którą chodzi, jest inna.
 • Kazimierz Michał Ujazdowski
  Nie wyobrażam sobie swojej obecności w PiS, jeśli będzie podtrzymana linia eskalowania konfliktu - zapowiedział w poniedziałek europoseł PiS Kazimierz M. Ujazdowski. W jego ocenie za obecną sytuację odpowiedzialna jest "koalicja rządząca i kierownictwo PiS".