• Flagi Polski i Rosji
  Rosja nie zrezygnuje organizacji imprez kulturalnych w Polsce. Tak skomentował informację o odwołaniu roku Polskiego w Rosji rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksander Łukaszewicz. Dyplomata dodał, że skoro Warszawa dokonała negatywnego wyboru, to "dalsze komentarze są zbędne".
 • Czy przed Pałacem powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
  Przeciwko budowaniu pomnika przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie opowiedział się w piątek w Gnieźnie podczas uroczystej Gali IV Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski.
 • Pielgrzymka rodzin katyńskich wróciła do Warszawy
  Pielgrzymka rodzin katyńskich - uczestników uroczystości z udziałem prezydentów Polski i Rosji w Katyniu w 71. rocznicę zbrodni katyńskiej - po kilkunastogodzinnej podróży pociągiem wróciła do Warszawy.
 • Tak Andrzej Wajda świętował 85. urodziny
  Jubileusz 85-lecia urodzin wybitnego polskiego reżysera świętowano w sobotę w warszawskim kinie Kultura. Tego wieczoru życzenia wybitnemu reżyserowi złożyli przedstawiciele środowiska filmowego oraz władz państwowych.
 • Minister kultury Bogdan Zdrojewski
  10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prawdopodobnie zorganizuje koncert w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
 • Nie wybrano projektu pomnika prof. Religi
  Bez rozstrzygnięcia zakończył się ogłoszony przez władze Zabrza konkurs na projekt pomnika upamiętniającego prof. Zbigniewa Religę. Sąd konkursowy nie wybrał żadnej z 18 zgłoszonych prac. Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach będzie ogłoszony nowy konkurs.
 • Na jednym ze zdjęć w kalendarzu IPN znalazła się brzoza, o którą zaczepił Tu-154 10 kwietnia
  Fotografie z ważnych dla polskiej historii miejsc na Wschodzie znalazły się w kalendarzu, wydanym w styczniu przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród nich są m.in. zdjęcia z Katynia oraz miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
 • Abp Głódź: Została przelana niewinna krew
  To było wielkie wołanie o godność pracy ludzkiej i prawa człowieka - powiedział podczas mszy św. w kościele św. Brygidy w Gdańsku, odprawionej dla uczczenia 40. rocznicy Grudnia'70, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.