• Wielki Piątek. Procesja Dziewicy od Samotności. Meksyk
  "Mówienie o alkoholu jako czymś wyłącznie złym, wywołującym patologie, jest przejawem pewnego ograniczenia" - przyznają w rozmowie z Mirą Suchodolską Joanna Dubrawska-Stępniewska i Joanna Zamorska, które badały meksykańskie zwyczaje wielkanocne.
 • Paczka z żywnością najlepszym prezentem pod choinkę
  Paczka z produktami spożywczymi, zamawiana przez internet i dostarczana do domu, będzie najbardziej oczekiwanym prezentem pod choinkę w Szwecji - ogłosił we wtorek szwedzki Instytut Analizy Handlu.
 • Chuligańskie wybryki w lany poniedziałek
  Kilka sygnałów o oblewaniu wodą w Łodzi przechodniów przez grupy młodzieży odebrała w lany poniedziałek policja. 63-letnia kobieta idąca chodnikiem została oblana wodą wylaną przez okno w bloku. Kobieta tak się zdenerwowała, że pomocy musiało jej udzielić pogotowie.Z kolei młoda dziewczyna, która uciekała przed grupą z wiadrami wpadła pod samochód.
 • Walentynkowa rewolucja w USA! To już zupełne inne święto
  Dzień św. Walentego, kiedy ludzie przypominają swoim żonom, mężom, narzeczonym i kochankom o swoich uczuciach, w USA zmienia nieco swój charakter, co znajduje wyraz w rodzaju kupowanych na tę okazję prezentów.
 • Walkę z Walentynkami zainicjowała dwa lata temu żona prezydenta Miedwiediewa
  Władze rosyjskiego miasta Biełgorod (zachód Rosji) oznajmiły w poniedziałek, że są przeciwne wszelkiemu obchodzeniu w instytucjach publicznych Dnia Świętego Walentego, który uważają za "niezgodny z kulturą rosyjską".
 • Chińczycy powitali Rok Królika
  Fajerwerkami, które mają odstraszać złe duchy, powitali Chińczycy Rok Królika, który wg tradycyjnego księżycowego kalendarza rozpoczął się o północy ze środy na czwartek. W Pekinie zmobilizowano 7 tys. strażaków na wypadek, gdyby fajerwerki wywołały pożary.
 • Hiszpańskie sposoby na szczęście w Nowym Roku
  W kryzysie gospodarczym i finansowym oraz przy niemal 20-procentowym bezrobociu w Hiszpanii wiele osób powraca do zwyczajów, rytuałów, a nawet przesądów, które mają zapewnić szczęście i pomyślność w Nowym Roku. O północy w sylwestra je się winogrona.
 • Tyle Polacy wydadzą na prezenty
  Cztery piąte uczestników sondażu TNS OBOP zamierza kupić świąteczne prezenty, średnio za niemal 300 zł - wynika z badania przekazanego we wtorek PAP. Na organizację świąt i prezenty Polacy chcą wydać 22,2 mld zł.
 • We Francji zakazali noszenia burek
  Francuski Senat przyjął projekt ustawy zakazującej noszenia we wszystkich miejscach publicznych muzułmańskich zasłon, takich jak burka czy nikab. Oznacza to definitywne przyjęcie zakazu przez parlament.
 • Na Śląsku studenckie święto folkloru
  Pełen ekspresji senegalski taniec czy ludowa interpretacja muzyki Fryderyka Chopina to tylko niektóre z atrakcji Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Impreza potrwa w województwie śląskim do końca tygodnia.