• Media: Sarkozy błyskawicznie nadrabia braki kulturalne
  Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, znany dotąd jako fan popkultury, przeistoczył się ostatnio w namiętnego wielbiciela ambitnych lektur i trudnego kina - twierdzą francuskie media. Jedni tłumaczą to wpływem jego żony Carli, inni - przyczynami politycznymi.
 • Bill Clinton złożył wizytę w Polsce w 1997 roku
  W niedzielę i w poniedziałek nowojorczycy będą mogli zobaczyć premierowe przedstawienia opery "Billy Blythe", której libretto osnute jest na wydarzeniach z dzieciństwa byłego prezydenta USA Billa Clintona.
 • Salwy śmiechu na pokazie filmu o Sarkozym w Cannes
  Głośne wybuchy śmiechu towarzyszyły na festiwalu filmowym w Cannes pierwszemu pokazowi filmu "Podbój", opowiadającego o prezydencie Francji Nicolasie Sarkozym. Wesołość wywołało zwłaszcza zdanie odtwórcy głównej roli: "Politycy to prawdziwe bestie seksualne".
 • Komorowski: Palmiry to warszawski Katyń
  Palmiry to w jakiejś mierze odpowiednik Katynia, to warszawski Katyń - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości otwarcia muzeum w Palmirach. Przypomniał, że zbrodnie w obu miejscach wydarzyły się w tym samym czasie.
 • Film fabularny o Sarkozym będzie w maju w kinach
  Już w maju francuscy widzowie będą mogli zobaczyć w kinach pierwszy film fabularny o prezydencie Nicolasie Sarkozym pod tytułem "Podbój", przedstawiający jego drogę do władzy. W główną rolę wcielił się popularny we Francji aktor Denis Podalydes.
 • Ktoś napisał powieść o Obamie. Ale kto?!
  Na rynku księgarskim w USA ma się wkrótce ukazać książka "O: A Presidential Novel", określana jako powieść z kluczem o prezydencie Baracku Obamie i jego administracji.
 • Rosjanie docenili Wajdę. Miedwiediew wręczy order
  Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew osobiście uhonoruje w poniedziałek w Warszawie Andrzeja Wajdę Orderem Przyjaźni Federacji Rosyjskiej - poinformował w piątek PAP Rafał Sobczak z Biura Rzecznika Prasowego polskiego MSZ.
 • Dziennikarz zarzuca plagiat George'owi W. Bushowi
  Znany pakistański dziennikarz Ahmed Rashid zarzucił byłemu prezydentowi USA George'owi W. Bushowi popełnienie plagiatu w wydanej ostatnio autobiograficznej książce "Decision Points" (Chwile decyzji).
 • Abp Nycz: Oby prezydent nie panował, a służył
  Prezydent powinien być prezydentem wszystkich bez wyjątku Polaków; być tym, który nie panuje, ale służy i jednoczy - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas piątkowej mszy św. z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.