• osiedle
  Ceny, które osiągają mieszkania na lokalnym rynku w dużej mierze zależą od wielkości samego miasta oraz dynamiki jego rozwoju gospodarczego. Przekłada się to bowiem na możliwość znalezienia pracy i dalszego rozwoju kariery zawodowej w przyszłości. A to właśnie te czynniki decydują o tym, czy zwłaszcza młodzi ludzie chcą się osiedlać, kupować mieszkania i planować swoją przyszłość w danej miejscowości.
 • mieszkanie
  Wzrost cen nowych mieszkań przyspieszył. Coraz więcej osób waha się czy jest to dobry czas na ich kupowanie. Spadek popytu mógłby wywołać obniżenie cen?
 • osiedle
  Międzynarodowe porównania cen mieszkań zwykle dotyczą całych państw. Takie analizy wykonywane w obrębie Unii Europejskiej wskazują, że Polska na tle wielu krajów (np. Niemiec, Szwecji, Czech oraz Węgier) cechuje się względną stabilnością cen metrażu. Znacznie trudniejsze jest znalezienie porównywalnych informacji z różnych metropolii Starego Kontynentu. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jak trzy największe miasta Polski pod względem zmian cen mieszkań wyglądają na tle dużych ośrodków miejskich z różnych krajów Europy.
 • mieszkanie1
  Na wysokie koszty zakupu nieruchomości mieszkaniowych, skarżą się też obywatele krajów znacznie lepiej rozwiniętych gospodarczo niż Polska. Jak pod względem mieszkaniowej dostępności wygląda porównanie Polski oraz krajów "starej unii"? 
 • mieszkanie
  Galopada cen mieszkań rozkręca się. Średnia cena metra kwadratowego w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc., w części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej. To już hossa z prawdziwego zdarzenia.
 • osiedle
  Ceny mieszkań rosną - w stosunku do ub. roku od 6 do 14 proc. - wynika z przedstawionego w czwartek raportu ekspertów Metrohouse i Expandera.
 • mieszkanie
  W krajowych mediach coraz częściej można przeczytać artykuły, które w nawiązaniu do cen mieszkań, wieszczą powtórkę sytuacji z lat 2006-2008. Wtedy mieliśmy do czynienia z prawdziwym rynkowym szaleństwem, bo ceny metrażu biły historyczne rekordy, mimo znacznie mniejszych zarobków niż obecnie. Pompowaniu "mieszkaniowej bańki" sprzyjały kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim połączone z możliwością sfinansowania ponad 100 proc. ceny lokalu. Obecnie nowe "hipoteki" w walutach obcych stanowią rynkowy margines, a banki wymagają wkład własny na poziomie przynajmniej 10-20 proc. ceny lokum. To nie jedyna różnica w stosunku do sytuacji z lat 2006-2008
 • Para na spotkaniu z pośrednikiem nieruchomości
  W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania dwupokojowe w inwestycjach deweloperskich w poszczególnych miastach? O jakim metrażu? W których osiedlach je znajdziemy? Ofertę rynkową sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl
 • Osiedle na Targówku rozrasta się
  Czy w tym roku deweloperzy podwyższali ceny mieszkań w realizowanych inwestycjach? O ile stawki poszły w górę? W jakich projektach? Czy firmy planują kolejne podwyżki? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Z analizy Home Broker i Open Finance wynika, że Kraków nie jest już drugim po stolicy najdroższym miastem Polski. Więcej za mieszkanie trzeba zapłacić we Wrocławiu i Poznaniu.