• Cynamon
  Kurkuma, cynamon i pieprz cayenne – to przyprawy, które niewątpliwie znalazłyby się w eliksirze młodości. O ile oczywiście zostałby on kiedykolwiek przygotowany. Mimo to warto pamiętać o cennych właściwościach tych substancji.
 • Kurkuma
  Kłącze kurkumy znane jest również pod innymi nazwami: szafran indyjski lub ostrzyż długi. Podstawową i najcenniejszą dla zdrowia substancją zawartą w kurkumie jest kurkumina.
 • Kurkuma
  Zdrowotne właściwości kurkumy były znane mieszkańcom południowo-wschodniej Azji już w czasach starożytnych. Jej zmielone kłącze stosowano nie tylko w tradycyjnej kuchni, ale również jako antidotum na wszelakie schorzenia.
 • Superfoods 2017
  Rok 2016 upłynął pod hasłem „superfoods”, czyli naturalnej, nieprzetworzonej żywności bogatej w składniki mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Super żywność zdominuje naszą dietę również w tym roku. Jak, zgodnie z trendami kulinarnymi, wyglądać będzie lista superfoods na rok 2017?
 • Kurkuma
  - Kurkuma jest naszą bronią na przeziębienia - twierdzi Agnieszka Cegielska, dyplomowany coach zdrowia i zdrowego stylu życia. Z czym dobrze jest łączyć kurkumę? Jaką zdrowotną miksturę przygotowała Cegielska?
 • Kurkuma
  Naturalne przyprawy obfitują w przeciwutleniacze, które mają udowodniony dobroczynny wpływ na zdrowie. Spośród nich uczeni wytypowali jedną o cudownych właściwościach. To kurkuma.
 • Kurkuma
  Z pewnością używasz jej w kuchni, może nawet dość często, jeśli lubisz wschodnią kuchnię. Teraz okazuje się, że ta popularna przyprawa pomaga w leczeniu mózgu, uruchamiając jego zdolności do samonaprawy. Naukowcy twierdzą, że kurkuma, czyli sproszkowany korzeń szafranu indyjskiego i główny składnik curry to przyszłość medycyny.
 • Kurkuma chroni przed rakiem
  Nie tylko wzbogaca smak dań. Ma także niewiarygodne działanie lecznicze. Naukowcy z Oregon State University wykazali, że podnosi odporność na choroby zakaźne i zapobiega rozwojowi raka. Musisz mieć ją w swojej kuchni!
 • Znajdująca się w papryce chili kapsaicyna działa jak środek znieczulający oraz wykorzystywana jest w leczeniu nowotworów
  Bazylia, czosnek czy tymianek nie tylko poprawiają smak potraw i nadają im niepowtarzalny aromat. Przyprawy również mają wiele prozdrowotnych właściwości. Warto je znać.