• Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller mieli się spotykać w restauracji Amber Room i ustalać wspólną wersję zdarzeń w sprawie więzień CIA. "Wprost" dotarł do akt śledztwa ws. afery taśmowej i kolejnych zeznań kelnerów.
 • Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller
  Amerykanie poprosili nas po 2001 roku o spokojne miejsce do przesłuchiwania osób, które chciały współpracować. Poinformował o tym na konferencji prasowej ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski. 
 • Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński
  Mocne zarzuty pod adresem byłego premiera i ministra sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro mieli instrukcję dotyczącą postępowania z osobami torturowanymi w Polsce – twierdzi Janusz Palikot.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot do tej pory w sprawie więzienia CIA w Polsce atakował Leszka Millera i bronił Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednak po wywiadzie byłego prezydenta dla "Gazety Wyborczej" uważa, że Kwaśniewski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Publikacja "Gazety Wyborczej" o więzieniu CIA w Polsce odbiła się głośny echem wśród polityków. Zwłaszcza tych związanych z lewicą. "Gdyby z publikacji <Gazety Wyborczej> wycisnąć wszystko, to wygląda to tak: na czele naszego kraju przez 10 lat stał prezydent-gamoń, który nie wiedział co się dzieje" - powiedział w Radiu ZET europoseł Marek Siwiec z SLD.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie wiedział, że w Polsce działa więzienie CIA. Gdy się dowiedział, kazał je zlikwidować - informuje "Gazeta Wyborcza" opierając się na wypowiedziach trzech polityków SLD, którzy w 2003 r. pełnili wysokie funkcje w państwie.
 • Lech Kaczyński ochronił Kwaśniewskiego
  Lech Kaczyński ochronił swojego poprzednika przed odpowiedzialnością konstytucyjną w sprawie tajnych więzień CIA. Jako prezydent odmówił prośbie prokuratury.
 • Kwaśniewski: Nic nie wiedziałem o torturach
  Polska nie ma nic wspólnego z torturowaniem przez Amerykanów więźnia w tajnym ośrodku w Polsce - twierdzi były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. Według niego, nawet jeśli te oskarżenia się potwierdzą, to jest to sprawa CIA, bo on i rząd nic o działaniach amerykańskiego wywiadu nie wiedzieli.