• Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza, że SLD dołączy do Koalicji Obywatelskiej. Ale nie teraz. - Nie ma sensu mieszać ludziom w głowach - ocenia były prezydent. Opowiada jakie, jego zdaniem, są plany PiS. Nie tylko na wybory samorządowe, ale też centralne. - Kaczyński może dać się przekonać.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Prokuratura ujawniła uzasadnienie decyzji o umorzeniu śledztwa w sprawie ukrywania majątku przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich. Wynika z niego, że były prezydent zaniżył swoje dochody za 2006 rok.
 • Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller
  Ocieplają się relacje Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego. Politycy mają zasiąść obok siebie 9 listopada na obchodach pięciolecia śmierci Mieczysława Rakowskiego.
 • Donald Tusk stwierdził, że nie wyklucza koalicji Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Tę zaskakującą deklarację skomentował w porannej rozmowie radiowej Aleksander Kwaśniewski.
 • Leszek Miller
  W tym tygodniu ma się odbyć decydująca rozmowa między Leszkiem Millerem a Ryszardem Kaliszem. Od jej przebiegu będzie zależeć, czy Kalisz utrzyma się w szeregach SLD.
 • Leszek Miller
  To już chyba koniec "szorstkiej przyjaźni". Leszek Miller nie szczędzi gorzkich słów Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który zdaniem szefa SLD zapisał się do nowego PiS, czyli formacji Palikot i Siwiec. Uważa, że to żenujące.
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot
  Nie nadużywałbym sformułowania "powrót Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki" - mówi w dziennik.pl politolog dr Wojciech Jabłoński komentując chęć współtworzenia przez byłego prezydenta centrolewicowej listy do europarlamentu. Jest jednak przekonany, że ta inicjatywa oznacza poważne problemy dla Leszka Millera i SLD.
 • Józef Oleksy
  Józef Oleksy nie wyklucza w wywiadzie dla "Polski The Times", że Marek Siwiec nie będzie jedynym, który odejdzie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Marek Siwiec
  Żarty na antenie z niespodziewanego zwycięstwa Janusz Piechocińskiego nad Waldemarem Pawlakiem. "Gdyby Marek ze mną wcześniej porozmawiał, to bym mu powiedział, jak się pozbywa lidera i nie musiałby odchodzić" - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL komentując ruch ze strony Marka Siwca. 
 • Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota
  Dalekosiężne plany Janusza Palikota miały dotyczyć zjednoczenia lewicy. Na razie jednak lider Ruchu Palikota czeka na ruch SLD. Jak mówi w wywiadzie dla "Super Ekspressu", bez sojuszu z Sojuszem nie może liczyć na poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego.