• Wałęsa,Kwaśniewski, Komorowski
  "Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu. Jej konsekwencją może być międzynarodowa marginalizacja Polski oraz samowykluczenie z grona państw decydujących o przyszłości europejskiej integracji" – napisali we wspólnym liście Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.
 • Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski
  Zdaniem Platformy Obywatelskiej odebranie ochrony BOR b. prezydentom poza granicami kraju, to - jak ocenił w środę poseł PO Tomasz Cimoszewicz - "bezpośrednie uderzenie w bezpieczeństwo narodowe". Poinformował, że PO złożyła wniosek o informację ministra spraw wewnętrznych w tej sprawie.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Choć prezydent Andrzej Duda szuka w sondażach argumentów na to, że większość Polaków dobrze ocenia jego pracę, to jednak lepiej w zestawieniach wypadają np. Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. O analizę danych pokusił się Newsweek.pl.
 • Lech Wałęsa, Bronisław Komorowsk i Aleksander Kwaśniewski
  Przesłanie solidarności do narodów UE skierowali w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku byli prezydenci i byli szefowie MSZ oraz opozycjoniści. "Z niepokojem obserwujemy dziś, jak Europa traci wiarę w swoje marzenia i siły (...) Uwierzmy, że i dzisiaj, tak jak wtedy - wszystko zależy od nas" - apelują.
 • Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski
  Takiego listu otwartego jeszcze nie było. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski zwracają się w nim nie do rządu, choć dotyczy  bezpośrednio władzy PiS. Piszą wprost do obywateli. "Najbliższe miesiące zadecydują o losie praworządności i demokracji w Polsce. Apelujemy do wszystkich Polaków o kierowanie się w codziennej pracy i działaniu porządkiem prawnym zgodnym z konstytucją" - czytamy w liście byłych prezydentów. Wśród sygnatariuszy są również byli szefowie MSZ oraz solidarnościowi opozycjoniści.
 • Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk z córką Katarzyną po głosowaniu w Sopocie
  Głosowanie trwa, politycy dają szczytny przykład, jak należy korzystać z przywileju demokracji. Niektórzy wybrali się, by wybrać prezydenta, całymi rodzinami. Nietrudno też zauważyć, że dla niektórych była to okazja do zaprezentowania stylowej kreacji.
 • Laureat Super Wektora były prezydent Lech Wałęsa podczas uroczystości
  Byłego prezydenta wyróżniono za to, że jest on "człowiekiem-legendą, symbolem demokratycznych przemian w Polsce, symbolem dążenia do wolności dla całego świata, człowiekiem, od którego wszystko się zaczęło". Ale nie tylko Lech Wałęsa odebrał nagrodę Super Wektora 25-lecia na gali w Teatrze Wielkim. Statuetki otrzymali również były premier Leszek Miller i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • Lech Wałęsa
  Który z Polaków wywarł największy wpływ na historię Polski w latach 1989-2014? Takie pytanie naszym rodakom zadał tygodnik "Polityka". Wynik może zaskakiwać, zwłaszcza że Jarosław Kaczyński i Donald Tusk nie znaleźli się w pierwszej dziesiątce.
 • "Mubarak nie mógł uwierzyć, że Wałęsa przegrał wybory"
  Hosni Mubarak przegrał. Nie ma co do tego wątpliwości - uważa Grzegorz Dziemidowicz, były polski ambasador w Egipcie. W Radiu ZET opowiedział także, jak po przegranej Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich Mubarak nie mógł uwierzyć, że urzędująca głowa państwa musi odejść ze stanowiska.
 • Kwaśniewski doradcą Komorowskiego!
  Prezydent Bronisław Komorowski kompletuje sztab swoich doradców. Zgodę na pracę dla głowy państwa wyraził Aleksander Kwaśniewski - podaje "Fakt". "Naturalnie, że się zgodziłem" - powiedział były prezydent. To trzecia, po Marku Belce i Tomaszu Nałęczu, osoba związana z lewicą w otoczeniu prezydenta.