• Straż pożarna
  Duży pożar lasów na granicy pow. przysuskiego i grójeckiego (Mazowieckie). Częściowo został opanowany od miejscowości Dąbrowa, ale od miejscowości Myślakowice ogień nadal się rozprzestrzenia - poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW PSP w Warszawie. Pali się 25-30 ha lasów.
 • Strażak
  W Wielką Sobotę strażacy na terenie kraju wyjeżdżali do 1534 pożarów. Zginęły w nich 4 osoby, a 20 osób zostało rannych - poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Paweł Frątczak.
 • Pożar
  Do pożaru 5 hektarów lasu w okolicy wsi Chinów w północnej części Puszczy Kozienickiej doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Na miejscu z ogniem walczy 15 zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa dogaszanie pożaru - poinformował PAP dyżurny KPP Straży Pożarnej w Kozienicach.
 • Straż pożarna
  Pożar w Puszczy Kampinoskiej. W akcji gaszenia około 4 hektarów lasu niedaleko Palmir uczestniczy 40 strażaków i 8 pojazdów gaśniczych. Nikt nie ucierpiał.
 • Straż pożarna
   Pożar lasu w powiecie ostrołęckim koło wsi Grale oraz Gleba. W obu lokalizacjach płonie około 10 hektarów lasu - poinformował w rozmowie z IAR starszy kapitan Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Komendanta Mazowieckiej Straży Pożarnej.
 • Las
  W lasach na występuje trzeci - najwyższy- stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki wynosi kilkanaście procent, a miejscami spadła nawet poniżej dziesięciu. Tak jest na przykład na Mazowszu, Warmii, Mazurach, w Wielkopolsce i na Kujawach.