• Para prezydencka zagłosowała w referendum
  Są już wyniki referendum na terytorium Stanów Zjednoczonych. W głosowaniu wzięło tam udział tylko 656 Polaków, czyli trzydzieści pięć razy mniej niż w drugiej turze ostatnich wyborów prezydenckich.
 • Głosowanie nad zgodą na zarządzenie referendum
  Nie będzie referendum 25 października. Senat nie zgodził się na zarządzenie przez prezydenta referendum w tym dniu. "To decyzja polityczna" - twierdzi szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.
 • Sala posiedzeń Senatu
  Senackie komisje za odrzuceniem wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzenie referendum ogólnokrajowego 25 października. Za odrzuceniem było 24 senatorów, za przyjęciem - 21. Wniosek rozpatrywało na wspólnym posiedzeniu sześć komisji. Głosowanie w Senacie zaplanowano na przyszły piątek, 4 września. Dwa dni wcześniej senatorowie rozpatrzą wniosek na posiedzeniu izby.
 • Głosowanie
  33 proc. na pewno zagłosuje we wrześniowym referendum, a 22 proc. raczej weźmie udział. 26 proc. ankietowanych na pewno nie zagłosuje, a 12 proc. raczej nie weźmie udziału, 7 proc. nie wie czy zagłosuje w referendum - oto najnowszy sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.
 • Jakub Stefaniak, rzecznik klubu PiS
  PiS manipuluje wyborcami w sprawie Lasów Państwowych - uważają politycy PSL. "Dziś chcą referendum w sprawie ich prywatyzacji, a jeszcze w grudniu głosowali przeciwko wpisaniu lasów do Konstytucji, jako dobra narodowego" - argumentował w Sejmie poseł Dariusz Dziadzio.
 • Mariusz Błaszczak
  "Źródła kryzysu greckiego widzę w dbaniu przez Unię Europejską o interesy banków francuskich czy niemieckich, które kredytowały Greków. Dlatego odpowiedzialność powinna być rozłożona na tych, którzy tych kredytów udzielali" - mówi w rozmowie z dziennik.pl szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. I dodaje, że najważniejszą nauką, jaką powinniśmy wyciągnąć z sytuacji Aten, jest odrzucenie euro.