• Głosowanie nad zgodą na zarządzenie referendum
  Nie będzie referendum 25 października. Senat nie zgodził się na zarządzenie przez prezydenta referendum w tym dniu. "To decyzja polityczna" - twierdzi szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.
 • Piotr Duda
  Szef "Solidarności" Piotr Duda podkreśla, że to on przedstawił prezydentowi pomysł referendum 25 października. Piotr Duda zapewniał na antenie radiowej Jedynki o obywatelskim charakterze plebiscytu, w którym Polacy mają zdecydować między innymi o kwestii wieku emerytalnego. 
 • Sala posiedzeń Senatu
  Senackie komisje za odrzuceniem wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzenie referendum ogólnokrajowego 25 października. Za odrzuceniem było 24 senatorów, za przyjęciem - 21. Wniosek rozpatrywało na wspólnym posiedzeniu sześć komisji. Głosowanie w Senacie zaplanowano na przyszły piątek, 4 września. Dwa dni wcześniej senatorowie rozpatrzą wniosek na posiedzeniu izby.
 • Głosowanie
  33 proc. na pewno zagłosuje we wrześniowym referendum, a 22 proc. raczej weźmie udział. 26 proc. ankietowanych na pewno nie zagłosuje, a 12 proc. raczej nie weźmie udziału, 7 proc. nie wie czy zagłosuje w referendum - oto najnowszy sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.
 • Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło podczas wystąpienia nt. "Pokażmy, że #DamyRadę"
  PiS nie wycofuje się z obietnicy obniżenia wieku emerytalnego. Takie zapewnienie złożyła wiceprezes Beata Szydło w związku z referendum zaproponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Pierwsze pytanie dotyczy obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy.
 • Mariusz Błaszczak
  "Źródła kryzysu greckiego widzę w dbaniu przez Unię Europejską o interesy banków francuskich czy niemieckich, które kredytowały Greków. Dlatego odpowiedzialność powinna być rozłożona na tych, którzy tych kredytów udzielali" - mówi w rozmowie z dziennik.pl szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. I dodaje, że najważniejszą nauką, jaką powinniśmy wyciągnąć z sytuacji Aten, jest odrzucenie euro.