• Krystyna Sienkiewicz
    Z okazji premiery albumu "Warszawa lata 70.", wydanego nakładem Wydawnictwa BOSZ, Krystyna Sienkiewicz zdradziła, jak ona wspomina tamte czasy. Aktorka zapewnia, że choć podróżowała po świecie i miała możliwość wyemigrowania z kraju, nigdy nie chciała mieszkać poza Polską.
  • Trasa W-Z w Warszawie Data: lata 1961 - 1968 Miejsce: Warszawa Opis obrazu: Trasa od strony mostu w kierunku Starego Miasta. Od lewej widoczne m.in.: kościół Św. Anny z dzwonnicą, kamienice przy ulicy Krakowskie Przedmieście, wylot tunelu trasy, elewacja pałacu Pod Blachą oraz Kolumna Zygmunta. Widoczny tramwaj linii 18 w którego skład wchodzą wagony: silnikowy 4N i doczepny 4ND. Widok z góry. Autor: Siemaszko Zbyszko
    W zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej otwarta został wystawa plenerowa opowiadająca o życiu w Warszawie w latach 50., 60. i 70. Są tam zdjęcia z odbudowy Starówki, V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów z 1955 r., fotoreportaż z trasy autobusu nr 132 czy słynne kolorowe zdjęcia przechodniów wykonane przy ul. Nowy Świat w 1959 r.