• Oscary
  "Spotlight" najlepszym filmem roku, 6 statuetek dla obrazu "Mad Max. Na drodze gniewu", ale reżyserem roku został Alejandro G. Inarritu. W czasie 88 gali rozdania Oscarów statuetkę dla najlepszej aktorki odebrała Brie Larson za rolę w filmie "Pokój", ale wydarzeniem jest wyczekana nagroda dla Leonardo DiCaprio za "Zjawę".
 • Laureaci 16. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2014:
  Po raz 16. zostały wręczone Polskie Nagrody Filmowe – Orły, najbardziej prestiżowe wyróżnienia w dziedzinie kinematografii w naszym kraju. Ceremonia odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie, a najwięcej statuetek zebrały filmy "Papusza", "Ida" i "Chce się żyć".
 • Oscary - zdjęcie ilustracyjne
  Tegoroczne werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej były rozczarowujące, uważa Zdzisław Pietrasik, szef działy kultury w tygodniku "Polityka". "Operacja Argo" została najlepszym filmem, najlepsze główne role zagrali Daniel Day-Lewis i Jennifer Lawrence.
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • Oscary 2013 już wręczone!
  "...and the Oscar goes to..." - ta kwestia padała w ciągu oscarowej nocy wielokrotnie. I zawsze po niej następowała cisza i wyczekiwanie. Poniżej lista wszystkich nominowanych i wszystkich zwycięzców.