• Jarosław Kaczyński
  Sejm zdecydował o dalszym losie reformy edukacji. Posłowie skierowali projekt rządowej reformy do prac w komisji. Tymczasem na sejmowych korytarzach wspomina się słowa lidera Prawa i Sprawiedliwości z 2011 roku. Jarosław Kaczyński już wtedy bowiem deklarował, że chce likwidacji gimnazjów. W książce "Polska naszych marzeń" przewidywał nawet związane z tą operacją trudności.
 • Minister Anna Zalewska
  MEN powinien się zatrzymać, chyba że reforma ma inne cele niż te, o których publicznie opowiada minister Anna Zalewska. Takie, których realizację zapewni tylko trzęsienie ziemi w szkołach - pisze w DGP Anna Wittenberg.
 • Dzieci w szkole przy tablicy
  "Gimnazja są najsilniejszym elementem polskiego systemu edukacji, trzeba je poprawiać, a nie likwidować" - mówili w czwartek uczestnicy zorganizowanej przez PSL w Sejmie konferencji edukacyjnej. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał do zawarcia "paktu dla oświaty".
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  "Pomysł likwidacji gimnazjów jest tak absurdalny, że na pewno jestem gotowa zginąć, żeby tych gimnazjów bronić" - stwierdziła Joanna Kluzik-Rostkowska w "Kontrwywiadzie" RMF FM. Skomentowała w ten sposób jeden z e sztandarowych planów PiS dotyczących edukacji.
 • Nastolatka zasnęła na lekcji
  Powstanie gimnazjów było błędem, bo osłabiają one poziom edukacji, która i tak nie jest na najwyższym poziomie, przekonuje w Kontrwywiadzie RMF FM szef sztabu PiS i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.