• Kreml
    Niezależna rosyjska pracownia badania opinii publicznej Centrum Lewady została umieszczona przez Ministerstwo Sprawiedliwości na liście "zagranicznych agentów" - podały w poniedziałek służby prasowe resortu.
  • Aleksander Domogarow
    Lista artystów, będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy zostanie opublikowana dopiero 3 sierpnia. Ale już teraz wiadomo, że znajdą się na niej na pewno m.in. Oliver Stone, Emir Kusturica, Steven Seagal i obywatel rosyjski Gerard Depardieu. Lista ma być systematycznie rozszerzana. Pomysłodawcą czarnej listy jest ukraińskie ministerstwo kultury. Mają się na niej znaleźć osoby, sprzyjające władzom rosyjskim i będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa (!) Ukrainy. W większości to artyści rosyjscy, choć nie brak ukraińskich artystów. Największe emocje wzbudzają międzynarodowe gwiazdy. Lista nie będzie ostateczna i będzie wciąż aktualizowana. Trafią na nią tytuły filmów i piosenek, których emitowanie ma być zabronione. 
  • Moskwa, Plac Czerwony
    Unijna, czarna lista Rosjan ma być dziś rozszerzona. Ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów na spotkaniu w Brukseli zaostrzą sankcje dyplomatyczne w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie. Chodzi o zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa finansowe w Europie. 
  • Władimir Putin
    Dziś rosyjski rząd opublikuje listę zakazanych towarów. Jak twierdzą źródła na Kremlu, spis objętych embargiem produktów ma jak najmniej zaszkodzić interesom Rosji.
  • VISA
    Międzynarodowy system obsługi kart płatniczych Visa, zawiesił obsługiwanie dwóch rosyjskich banków. Według agencji Itar Tass , chodzi o SMP Bank oraz InvestCapitalBank.
  • Kreml w Moskwie
      Szybka odpowiedź Rosji. Po ogłoszeniu przez Waszyngton sankcji, Moskwa odwdzięczyła się swoimi wobec USA. Sankcje wizowe wprowadzono wobec dziewięciu urzędników prezydenckiej administracji i parlamentarzystów.
  • Flaga Polski
    Polska znalazła się na drugim miejscu wśród krajów rozwijających się, które dają największe możliwości wzrostu dochodów firm w perspektywie 3 lat. Wyprzedziła nas Rosja - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.