• Złoty
  Niskie stopy procentowe nie zniechęcają ludzi do składania swych oszczędności w banku. Instytucje finansowe mają zresztą swoje sposoby, by skłonić klientów do założenia lokat, czy zainwestowania w fundusze.
 • Stabilność i komfort dla klienta, to zdecydowane zalety lokat na kilka lat. Powierzając bankowi swoje oszczędności na dłuższy okres, możemy liczyć na podwyższone oprocentowanie, a co za tym idzie - lepsze zyski. Sprawdźmy szczegóły.
 • Banknoty, zdjęcie ilustracyjne
  Lokaty są niezwykle popularne w Polsce. Eksperci TotalMoney przygotowali ranking banków. Sprawdź, której instytucji powierzyć pieniądze, a którą lepiej omijać szerokim łukiem.
 • KNF uderzy w banki. Kolejne lokaty znikną z oferty?
  Nadzór finansowy uważa, że Polacy źle oszczędzają. Zamiast trzymać pieniądze na długoterminowych lokatach, wybierają krótkie, atrakcyjnie oprocentowane depozyty. Dlatego chce zmusić banki do zmiany praktyk.
 • Koniec antybelkowych lokat
  Nadzór finansowy wygrał wojnę z bankami. Instytucje finansowe wycofały się z lokat, które pozwalały uniknąć podatku Belki. Komisja Nadzoru Finansowego tłumaczy, że musiała bankom zakazać tego produktu, bo wojna między instytucjami zagrażała systemowi bankowemu w Polsce.
 • Oprocentowanie lokat idzie w górę. Wreszcie
  Podwyżka stóp procentowych to złe wieści dla kredytobiorców, ale dobre dla tych, którzy odkładają pieniądze. Banki wreszcie zaczęły podnosić oprocentowanie lokat.
 • Rząd zdecydował: Koniec omijania podatku Belki
  To oficjalny koniec lokat, dzięki którym można było omijać podatek Belki i nie płacić daniny skarbowemu od szych oszczędności. Rząd uznał dziś, że do ustawy podatkowej wpisze odpowiednie rozwiązania, które, od przyszłego roku skasują korzystne, dla klientów banków, formy oszczędzania.
 • Masz lokatę? Zobacz, ile straciłeś
  Większość z 430 mld zł naszych depozytów w bankach nie przynosi już realnego zysku, alarmuje "Gazeta Wyborcza". Kto rok temu założył lokatę 12-miesięczną, miał mniej niż połowę szans, by osiągnąć zysk.
 • Oto najlepsze lokaty w Polsce
  Banki zbierają pieniądze, więc rozpętały kolejną wojnę depozytową. A na takiej wojnie najlepiej wyjdą klienci. Oto najciekawsze propozycje, przygotowane przez specjalistów z TotalMoney.
 • Jak oszczędzać to w małych bankach
  Ministerstwo finansów zapowiada, że weźmie się za lokaty jednodniowe, by nikt nie uciekł już od podatku Belki. Póki jednak to się nie stanie, to banki mają dla nas ciekawe oferty. Gdzie założyć lokatę? Według porównywarki TotalMoney, trzeba zapomnieć o największych instytucjach finansowych.