• Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Polacy wycofują pieniądze z lokat. Z informacji opublikowanych niedawno przez Narodowy Bank Polski wynika, że od lutego do czerwca zgromadzona na lokatach terminowych kwota zmniejszyła się o ponad 5 miliardów złotych.
 • Złotówka
  Nasz cykl „Jak inwestować?” rozpoczęliśmy analizą podstawowych aspektów działalności nowych inwestorów – technikach i horyzoncie inwestowania. Gdy jednak już zdecydujemy się na inwestycję nieuchronne jest spotkanie z jej naturalną cechą – ryzykiem. Jak je oswoić i wykorzystać w realizacji zyskownej inwestycji? Tym zajmiemy się w tej części cyklu.
 • Pieniądze
  W poprzednim artykule z cyklu „Jak inwestować?” przybliżyliśmy temat inwestowania osobom, które w większości przypadków dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z rynkiem kapitałowym. Szczególną uwagę zwróciliśmy na analizę indywidualnej sytuacji finansowej, która pomaga określić podstawowe elementy przyszłych inwestycji. Jednym z czynników, jaki omówiliśmy był cel inwestycyjny. Bezpośrednio z nim związany jest kolejny bardzo ważny element, czyli horyzont inwestycyjny, na którym skupimy się w tym artykule.
 • Pieniądze
  Hasło „inwestowanie” coraz częściej pojawia się w prasie, radio czy telewizji. W wyniku niedawno zażegnanego kryzysu finansowego, dla części osób ma niestety ono negatywny wydźwięk. Obawa przed kolejnym spadkiem wartości własnych oszczędności jest większa, niż chęć ich powiększenia. Tymczasem ten strach, jest często także wynikiem braku wiedzy i doświadczenia w świecie finansów. Wobec tego, postanowiliśmy przybliżyć podstawowe aspekty inwestowania w cyklu artykułów „Jak inwestować?”.