• pieniądze banknoty
  Trzymasz pieniądze na lokacie bankowej? Prawdopodobnie jej oprocentowanie nie jest wyższe niż poziom inflacji. Trudno w takiej sytuacji mówić o zysku. A wszystko przez stopy procentowe, które w Polsce są i pozostaną niskie. Tymczasem w USA stopy procentowe z podobnego poziomu wzrosną w tym roku trzy lub nawet cztery razy i Amerykanie realnie zyskają, trzymając oszczędności w banku - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Stuzłotowe banknoty
  500 mln zł zainwestowali w rozwój firm pożyczkowych ludzie, szukający dobrej lokaty. Teraz bańka pęka.
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Polacy wycofują pieniądze z lokat. Z informacji opublikowanych niedawno przez Narodowy Bank Polski wynika, że od lutego do czerwca zgromadzona na lokatach terminowych kwota zmniejszyła się o ponad 5 miliardów złotych.
 • Pieniądze
  Jeden na 11 polskich internautów uważa, że najbezpieczniejszą inwestycją jest lokata w banku. Jeden na ośmiu, aby uchronić swój kapitał, chciałby kupić złoto lub trzymać pieniądze w skarpecie. Najwięcej, bo prawie połowa respondentów, za najbezpieczniejszą inwestycję uznaje nieruchomości, wynika z analizy Lion’s House.
 • Inwestycje w dzieła sztuki się opłacają
  Lokaty w sztukę w dobie kryzysu? Jak najbardziej! Dochody ze sprzedaży obrazów i rzemiosła artystycznego po raz pierwszy przekroczyły 10 mld dolarów. Inwestowanie w rynek sztuki stało się atrakcyjnym pomysłem na przetrwanie gospodarczego zwolnienia.
 • Firmy i rodziny wpłacają pieniądze na lokaty
  Rosną depozyty gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Rezygnujemy z ryzykownych form inwestowania na rzecz pewnych lokat bankowych. To początek akumulacji kapitału na kryzys.
 • Pieniądze można łatwo pomnażać
  Każdy pewnie chciałby mieć głowę zaprzątniętą zmartwieniem polegającym na tym, że nie wie jak zainwestować posiadane nadwyżki finansowe. Rozwiązań jest przynajmniej kilka – oceńmy atrakcyjność tych najpopularniejszych, czyli giełdy, funduszy inwestycyjnych czy lokaty bankowej.
 • Aby chronić swoje pieniądze w kryzysie, warto się zastanowić nad lokowaniem oszczędności w walucie
  Aby chronić swoje pieniądze w kryzysie, warto się zastanowić nad lokowaniem oszczędności w walucie. Ale złoty też powinien dać zysk.