• złoty
  Przez pół roku szef Krajowej Administracji Skarbowej zajął na kontach podejrzanych podmiotów 2,5 razy więcej pieniędzy niż w całym roku 2018.
 • Mieszkanie
  Polacy kupują coraz więcej mieszkań na wynajem. Taka forma pomnażania oszczędności na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo spodobała się naszym rodakom, którzy coraz częściej przedkładają nieruchomości nad lokaty bankowe. Warto sprawdzić, jak wygląda porównanie zysków, jakie można było osiągnąć z tych dwóch źródeł na przestrzeni ostatniego roku.
 • pieniądze banknoty
  Trzymasz pieniądze na lokacie bankowej? Prawdopodobnie jej oprocentowanie nie jest wyższe niż poziom inflacji. Trudno w takiej sytuacji mówić o zysku. A wszystko przez stopy procentowe, które w Polsce są i pozostaną niskie. Tymczasem w USA stopy procentowe z podobnego poziomu wzrosną w tym roku trzy lub nawet cztery razy i Amerykanie realnie zyskają, trzymając oszczędności w banku - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Stuzłotowe banknoty
  500 mln zł zainwestowali w rozwój firm pożyczkowych ludzie, szukający dobrej lokaty. Teraz bańka pęka.
 • Pieniądze
  Jak wynika z analiz ekspertów TotalMoney.pl w listopadowym rankingu lokat terminowych pojawiło się kilka spadków i jeden debiut. Niektóre lokaty pozostały na tych samych miejscach w rankingu co miesiąc temu. Zapraszamy do lektury!
 • Pieniądze
  Jeden na 11 polskich internautów uważa, że najbezpieczniejszą inwestycją jest lokata w banku. Jeden na ośmiu, aby uchronić swój kapitał, chciałby kupić złoto lub trzymać pieniądze w skarpecie. Najwięcej, bo prawie połowa respondentów, za najbezpieczniejszą inwestycję uznaje nieruchomości, wynika z analizy Lion’s House.
 • Pieniądze
  Zlustrowali konta bankowe partii politycznych.  Milionowe dotacje, subwencje i składki pomnażają wszyscy  - od prawej do lewej. Prym, jak donosi Fakt.pl, wiedzie Platforma Obywatelska. 
 • Najlepsze lokaty - październik
  Kolejna edycja rankingu lokat terminowych przyniosła nieco niespodzianek. Na pierwsze miejsce w zestawieniu lokat zakładanych na 1 miesiąc awansował Alior Bank. Bank Pocztowy awansował do czołówki zestawienia lokat 6-miesięcznych. W rankingu pojawiła się też nowy produkt: igo lokata Inteligo. Beniaminek nie uplasował się co prawda na podium, ale trzeba odnotować pojawienie się „świeżej krwi” w zestawieniu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rankingu.
 • Na lokatach można zarobić coraz więcej
  Coraz więcej osób rezygnuje z inwestycji na giełdzie. W zamian deponują środki na lokatach lub w funduszach pieniężnych. To coraz zyskowniejsze.
 • Lokaty nie dają zarobić
  Przeciętny realny zysk z zakładanych w sierpniu ub.r. dwunastomiesięcznych lokat wyniósł minus 0,49 proc. Wartość zdeponowanych przez klientów oszczędności ochroniło zaledwie siedem banków.