• Chiny pracują nad myśliwcem 6. generacji
  Coraz więcej faktów wskazuje na to, że Chiny, jako jedyny kraj na świecie, realizują jednocześnie dwa plany opracowania myśliwców 5. i 6. generacji. Niedawno plotki, zostały potwierdzone doniesieniami chińskiej prasy.
 • Elementy rozbitego airbusa
  Francuska agencja zajmująca się bezpieczeństwem lotniczym potrzebowała trzech lat, by ustalić wszelkie przyczyny katastrofy airbusa Air France lecącego z Rio de Janeiro do Paryża. Za rozbicie samolotu, zdaniem ekspertów, odpowiadają zarówno błędy urządzeń pokładowych, jak też i pomyłki pilotów.
 • Pierwszy samolot na energię słoneczną - Solar Impulse - wylądował w Paryżu
  Solar Impulse, pierwszy w świecie wielkich rozmiarów samolot o napędzie słonecznym, przybył wreszcie z Brukseli do Paryża - podały w środę francuskie media. W ubiegłą sobotę podczas pierwszej próby lotu maszyna musiała zawrócić do stolicy Belgii.
 • Erupcja islandzkiego wulkanu
  Na skutek erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn i unoszącej się chmury pyłu wulkanicznego anulowane zostały w poniedziałek loty między kontynentalną Norwegią a archipelagiem Svalbard. Zamknięto także część przestrzeni powietrznej nad wschodnią Grenlandią.
 • "Czarna skrzynka" samolotu airbus z Rio de Janeiro do Paryża, który rozbił się w 2009 r.
  Ciało jednej z ofiar katastrofy francuskiego airbusa lecącego z Rio de Janeiro do Paryża, który wpadł do Atlantyku w roku 2009, wydobyto w czwartek na powierzchnię - poinformowało dowództwo francuskiej żandarmerii. Na pokładzie samolotu znajdowało się 228 osób.
 • Śnieg i mróz uziemił pasażerów we Francji
  Obfite opady śniegu i mróz spowodowały odwołanie w piątek 400 z 1600 zaplanowanych na ten dzień połączeń z lotniska Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu. Na lotnisku w nocy z czwartku na piątek utknęło około 2 tys. pasażerów.
 • Sytuacja na francuskich lotniskach powoli wraca do normy
  Na paryskich terminalach sytuacja bardzo powoli normalizuje się, jednak nadal zdarzają się duże opóźnienia czy odwołania lotów. Minionej nocy na lotnisku Roissy musiało spać co najmniej 2 tysiące osób, których samoloty anulowano.
 • Concorde zapalił się w chwili startu. Wkrótce potem runął na ziemię
  Ta katastrofa zakończyła wykończyła samoloty Concorde. W wypadku tego samolotu pod Paryżem 25 lipca 2000 roku zginęło 113 osób. Teraz francuski sąd uznał, że za katastrofę odpowiedzialne są amerykańskie linie lotnicze Continental Airlines.
 • Nicolas Sarkozy wymarzył sobie nowego prezydenckiego airbusa. I go dostał
  Nowy samolot francuskiego prezydenta kosztował, bagatela, 180 milionów euro. Nic dziwnego, maszyna może przelecieć kilkanaście tysięcy kilometrów bez tankowania, ma system antyrakietowy, gabinet prezydencki i ambulatorium. Dlaczego więc media nad Sekwaną szydzą z niej, nazywając Air Sarko One?