• Sebastian Mikosz
  Ministerstwo Skarbu Państwa zapowiada, że będzie prowadzić rozmowy z potencjalnym inwestorem dla PLL LOT. Do dymisji podał się dotychczasowy prezes LOT-u, Sebastian Mikosz. Powodem jego rezygnacji ma być opóźnianie przez ministerstwo prywatyzacji państwowego przewoźnika.
 • PLL LOT
  Jest zgoda Komisji Europejskiej na przyznanie LOT-owi pomocy publicznej. Oznacza to, że polski przewoźnik nie będzie musiał zwracać pieniędzy, które dostał z budżetu państwa, i uniknie w ten sposób bankructwa.
 • Advanced Super Hornet
  Amerykanie przygotowują najnowszą wersję F/A-18F Super Hornet. Usprawnienia wpłynęły na parametry techniczne i, jak zapewniają konstruktorzy, na skuteczność samolotu w trakcie operacji wojskowych. Zobacz galerię!
 • Boeing 787 Dreamliner na lotnisku Kraków Balice
  Linia, która w grudniu dostała z budżetu 400 mln zł, znów poprosi państwo o pomoc. A to dlatego, że strata netto narodowej linii zdecydowanie przekroczyła 200 mln zł, a nie jak wcześniej zapowiadano – 157,1 mln zł.
 • Sebastian Mikosz
  Sebastian Mikosz nowym prezesem LOT-u. Rzecznik spółki Marek Kłuciński powiedział IAR, że taka jest decyzja Rady Nadzorczej.
 • Samolot
  Grupa rosyjskich inspektorów rozpoczęła lot obserwacyjny nad terytorium Stanów Zjednoczonych. Lot przeprowadzony zostanie w ramach międzynarodowego traktatu o otwartych przestworzach.
 • OLT Express uderza w Eurolot i LOT. Uruchamia siatkę krajowych połączeń
  Nowa polska linia będzie obsługiwać 34 trasy między dziewięcioma miastami. Z początkiem kwietnia na trasy wyruszy siedem airbusów zabierających na pokład 180 pasażerów i 7 ATR-ów dla 46 albo 68 osób. Bilety można rezerwować od wczoraj. Są tańsze niż u konkurentów, a nawet w części pociągów.
 • LOT może w 2012 r. dostać pięć dreamlinerów zamiast dwóch
  Już na przełomie 2012 i 2013 r. jest szansa na wymianę całej floty długodystansowej. Mocno zużyte 767 zostaną zastąpione przez nowe 787
 • Mimo nieoczekiwanego strajku na lotnisku w Brukseli połączenia LOT-u odbędą się bez zakłóceń
  Na lotnisku międzynarodowym w Brukseli trwa w czwartek strajk personelu obsługi. Wiele lotów zostało odwołanych. Podjęta w środę wieczorem akcja protestacyjna nie wpływa na loty na trasie Bruksela - Warszawa - zapewnił PAP przedstawiciel LOT-u w Brukseli.
 • Będzie prywatyzacja LOT-u
  Resort Skarbu Państwa chce w ciągu najbliższych 12 miesięcy przygotować i przeprowadzić prywatyzację PLL LOT. Pierwszym etapem ma być podwyższenie kapitału spółki, by narodowy przewoźnik lotniczy miał środki na dalszą restrukturyzację - podał minister skarbu.