• Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Dymisje w MON. "To była konieczność"
  B. premier Leszek Miller uważa, że po publikacji "porażającego" raportu komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej dymisje w MON i decyzja o rozwiązaniu 36. specpułku były niezbędne. Jak dodał, trzeba stworzyć nową formację odpowiedzialną za przewóz VIP-ów.
 • "Raport Millera przygotowany w warunkach nacisku na termin"
  Raport komisji Jerzego Millera przygotowano w warunkach nacisku na termin jego opublikowania, ale komisja uznała, że zebrane dowody są wystarczające, aby ustalić okoliczności i przyczyny katastrofy smoleńskiej - ocenił członek komisji prof. Marek Żylicz.
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) opublikuje białą księgę
  Jeszcze w tym tygodniu parlamentarzyści PiS z zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej opublikują białą księgę - zdradza "Rzeczpospolitej" poseł Antoni Macierewicz. Raport odpowiedzialnością za dopuszczenie do niej obarcza rząd.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że wszystko wskazuje na to, iż w czerwcu raport komisji Jerzego Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej powinien trafić na jego biurko. Dodał, że następnie zacznie się szybka procedura tłumaczenia i przygotowania publikacji.
 • Dramatyczny lot Iła-76. Dlaczego nie zamknięto lotniska?
  Szef MSWiA obala argument MAK o tym, że lotnisko w Smoleńsku nie mogło zostać zamknięte i załoga sama miała podejmować decyzję. Przywołuje dramatyczną próbę lądowania rosyjskiego wojskowego Iła-76. Została ona opisana w polskich uwagach do raportu MAK.