• Fairchild C-123K
  DOL (drogowy odcinek lotniskowy) to nic innego jak część drogi publicznej przystosowana do startów i lądowań samolotów wojskowych. Na końcach czteropasowej drogi startowej znajdują się poszerzenia, służące do postoju samolotów (tankowanie, ładowanie amunicji). W Polsce znajduje się 21 takich miejsc.
 • Radar
  Rosyjskie manewry wojskowe znowu budzą kontrowersje na Zachodzie. Tym razem chodzi o napisy na bombach.
 • Messerschmitt Me 163 Komet
  Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz pierwszą odsłonę galerii!
 • Fokker E.I
  Pojawienie się na rynku samolotów myśliwskich w dużej mierze zawdzięczamy Anthony'emu Fokkerowi. Jego konstrukcja, nazwana E.I, była pierwszą stworzoną wyłącznie z myślą o prowadzeniu walk powietrznych. Dzięki niej świat poznał pierwszych asów myśliwskich.
 • Lotnisko we Frankfurcie będzie zablokowane?
  To lotnisko, na którym wielu podróżnych przesiada się w czasie długich międzynarodowych podróży. I wygląda na to, że właśnie będzie zablokowane. Lotnisku we Frankfurcie grozi pełny paraliż z powodu strajku.
 • V1 - pocisk z czasów II wojny światowej nazywany latajcą bombą
  W Bliźnie koło Ropczyc (Podkarpackie), gdzie w latach 1943-44 Niemcy testowali rakiety V1 i V2 powstał park historyczny-poinformował we wtorek Piotr Cielec, wójt gminy Ostrów, na terenie której leży Blizna.
 • Niemieccy kontrolerzy lotów zapowiadają strajk
  Niemiecki minister transportu Peter Ramsauer skrytykował w środę planowany na czwartek rano strajk kontrolerów ruchu lotniczego, który odbędzie się "kosztem urlopowiczów". Ocenił też, że warunki pracy kontrolerów "nie są najgorsze".
 • Angela Merkel mogła zginąć w katastrofie!
  Rządowy śmigłowiec kanclerz Niemiec Angeli Merkel był bliski katastrofy po awarii dwóch silników - podała w niedzielę gazeta "Bild am Sonntag". W chwili zagrożenia Merkel nie było już na pokładzie maszyny, którą przyleciała na wiec wyborczy do Offenburga.
 • "Die Welt": Zagrożone zbliżenie między Polską a Rosją
  Jednostronny rosyjski raport o przyczynach katastrofy smoleńskiej zagraża historycznemu zbliżeniu, które zaczęło się między Polską a Rosją - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik "Die Welt".
 • "Die Welt" o raporcie MAK, obciążającym tylko Polaków
  "Rosja upatruje winę za katastrofę (smoleńską) wyłącznie po stronie załogi samolotu. Polacy są oburzeni i chcą +całej prawdy+" - pisze w środę w wydaniu internetowym "Die Welt" na temat raportu MAK.