• Samoloty lądują już w Nowym Jorku
  Po potężnej burzy śnieżnej, która sparaliżowała niemal całkowicie komunikację na Wschodnim Wybrzeżu, w poniedziałek wieczorem otwarto dwa lotniska w Nowym Jorku - poinformował na swych stronach internetowych "New York Times".
 • Zamknęli lotnisko w Moskwie
  W moskiewskim porcie lotniczym Domodiedowo wstrzymano w niedziele starty i lądowania samolotów, gdy wskutek zerwania linii energetycznej przestał tam dopływać prąd - poinformował zarząd lotniska.
 • Śnieg i mróz uziemił pasażerów we Francji
  Obfite opady śniegu i mróz spowodowały odwołanie w piątek 400 z 1600 zaplanowanych na ten dzień połączeń z lotniska Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu. Na lotnisku w nocy z czwartku na piątek utknęło około 2 tys. pasażerów.
 • Pogoda uziemiła samoloty we Wrocławiu
  Po porannych utrudnieniach spowodowanych mgłą, ograniczającą widoczność, ruch lotniczy we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika wraca do normy. Port obsługuje już wszystkie przyloty i odloty.
 • Polacy utknęli w Dublinie. Nie zdążą na święta?
  Lotnisko w Dublinie od piątku rano funkcjonuje normalnie, ale problemem jest dojazd do niego samochodem z powodu oblodzonych dróg oraz brak dodatkowych samolotów umożliwiających odlot pasażerom, którzy nie mogli wyruszyć w czwartek w nocy.
 • Utrudnienia na poznańskim lotnisku
  Mgła nad poznańskim lotniskiem Ławica spowodowała w piątek rano utrudnienia w ruchu samolotów. Część maszyn wystartowała z opóźnieniem.
 • Sytuacja na francuskich lotniskach powoli wraca do normy
  Na paryskich terminalach sytuacja bardzo powoli normalizuje się, jednak nadal zdarzają się duże opóźnienia czy odwołania lotów. Minionej nocy na lotnisku Roissy musiało spać co najmniej 2 tysiące osób, których samoloty anulowano.
 • Chaos i wściekli pasażerowie na lotnisku we Frankfurcie
  Niemieckie lotnisko we Frankfurcie nad Menem odwołało w sobotę przed południem 172 loty w związku z utrudnieniami w komunikacji lotniczej w Europie. W tłumie pasażerów oczekujących na terminalach lotniska doszło do awantur.