• Airbus Germanwings A320
  Rodziny ofiar katastrofy samolotu linii Germanwings, który pod koniec marca rozbił się we francuskich Alpach, chcą 200 tysięcy euro odszkodowania za każdego zabitego. To osiem razy więcej niż zaoferował przewoźnik.
 • Miejsce katastrofy
  Coraz więcej dowodów na to, że drugi pilot Airbusa linii Germanwings świadomie doprowadził do katastrofy samolotu. Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że Andreas Lubitz na kilka dni przed tragedią szukał w internecie sposobów na popełnienie samobójstwa.
 • Ekipa poszukiwawcza na miejscu katastrofy
  Znaleziono drugą czarną skrzynkę samolotu Germanwings, który rozbił się 24 marca we francuskich Alpach. Wiadomość o odnalezieniu rejestratora przekazała prokuratura w Maryslii, badająca przyczyny katastrofy.
 • Airbus Germanwings A320
  Podczas szkolenia na pilotów Andreas Lubitz poinformował instruktorów, że miał epizod depresyjny, podały linie lotnicze Lufthansa, do których należy Germanwings.
 • Ratownicy na miejscu katastrofy A320
  Do 50 tysięcy euro dla rodzin za każdą ofiarę katastrofy. Będą zapomogi dla bliskich ofiar wypadku Airbusa A320 w Alpach.
 • Wnętrze kokpitu samolotu Airbus A320
  Jest reakcja europejskich władz lotnictwa cywilnego na katastrofę A320 Germanwings. Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego sugeruje liniom lotniczym, by w kokpicie zawsze były dwie osoby. A jeśli jeden z pilotów będzie musiał wyjść, powinien go zastąpić ktoś z personelu.
 • Wnętrze kokpitu samolotu Airbus A320
  Po doniesieniach dotyczących okoliczności katastrofy airbusa A320 w Alpach Francuskich brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet wprowadziły regułę, że w kabinie pilotów muszą być zawsze dwie osoby. Taki sam przepis zastosują linie Norwegian Air, które tak jak easyJet latają do Polski, oraz Air Canada i czarterowy przewoźnik Thomas Cook. Na taki krok nie zdecydowała się za to Lufthansa - właściciel linii Germanwings, do których należał rozbity samolot.
 • Miejsce katastrofy samolotu linii Germanwings
  Niemiecka Lufthansa nie potwierdza doniesień o tym, że przed katastrofą Airbusa linii Germanwings jeden z pilotów wyszedł z kokpitu i nie mógł do niego wrócić. Wcześniej informował o tym amerykański dziennik "New York Times".
 • Bliscy ofiar katastrofy samolotu
  Należący do tanich linii lotniczych Germanwings samolot Airbus A320, uległ katastrofie w trakcie lotu z Barcelony do Duesseldorfu. Pół godziny po starcie, przelatując nad Alpami, zniknął z radarów. Chwilę potem francuskie służby podały informację, że maszyna się rozbiła. Przed katastrofą maszyna nie nadała sygnału SOS. Wiadomo, że na pokładzie znajdowało się 150 osób.