Chociaż utrata włosów wydaje się problemem typowo męskim, to zmaga się z nim także wiele kobiet. Lekarze wymieniają dziś nawet 21 najczęstszych przyczyn łysienia u kobiet, wliczając w to m.in. choroby tarczycy, nadmiar witaminy A, ciążę, a nawet depresję.
Istnieje szereg czynników związanych z utratą włosów – od poważnych chorób po źle dobrany szampon. Jednym z powodów gorszej kondycji naszej czupryny może być również stres. Dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić? Pytamy ekspertów.
Warstwa rogowa skóry mężczyzn jest nawet o jedną czwartą grubsza niż u kobiet oraz zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu dłużej pozostaje jędrna i elastyczna. Panowie starzeją się później, ale bardziej gwałtownie. Po 35 roku życia pojawiają się u nich zmarszczki, które są znacznie głębsze i większe niż u kobiet. Do najczęstszych znaków upływającego czasu należą także opadające powieki, podwójny podbródek czy łysienie. Należy również zwrócić uwagę na zmieniające się standardy estetyczne jak i higieniczne. Zarośnięty, brudny macho w stylu Borata odchodzi do lamusa, by ustąpić miejsca zadbanemu i schludnemu dżentelmenowi przypominającemu bardziej Juda Law.
Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który wpływa na wygląd, osłabia poczucie własnej wartości i samoocenę. Co jest powodem nadmiernego wypadania włosów i czy można ten proces powstrzymać? Odpowiedź to mezoterapia bezigłowa.
Zła dieta, krążenie, a także zmiany hormonalne odbijają się negatywnie na kondycji włosów. Jeżeli kuracje wzmacniające nie przynoszą efektów, można skorzystać z medycyny estetycznej i zabiegu mezoterapii, która odżywia włosy najskuteczniej, bo "od wewnątrz".