• Starcia w Grecji
  Przed paramentem w Atenach dziesiątki tysięcy Greków zebrały się w niedzielę na wielkiej demonstracji przeciwko porozumieniu ze Skopje, zmieniającym nazwę Macedonii na "Republika Macedonii Północnej". Doszło do starć z policją.
 • Imigranci
  Policja macedońska użyła w środę gazu łzawiącego na przejściu granicznym z Grecją w pobliżu Idomeni, aby rozproszyć ok. 50 migrantów, którzy podeszli do ogrodzenia w proteście przeciwko zamknięciu granicy - podał Reuters, powołując się na świadków.
 • Uchodźcy uciekają przed policją
  Macedońska policja użyła w niedzielę gazu łzawiącego, żeby odeprzeć setki migrantów napierających na ogrodzenie rozległego i prowizorycznego obozowiska dla uchodźców w Idomeni, po greckiej stronie przejścia na granicy z Macedonią.
 • Policja w Kumanowie
  Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotnich starć w macedońskim Kumanowie. Miasto to jest zamieszkiwane w większości przez Albańczyków. W wyniku strzelaniny między macedońską policją a grupą, określaną przez tamtejsze władze jako "terrorystyczna, z nieokreślonego sąsiedniego kraju", zginęło 8 policjantów i 14 napastników. Ponad 37 funkcjonariuszy policji zostało rannych.