• Posłowie wykluczeni z partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości: Adam Hofman (C), Mariusz Antoni Kamiński (P) i Adam Rogacki (L) podczas konferencji prasowej w Sejmie
  Czy na pewno nic nie zostawało w kieszeniach posłów z madryckiej trójki? Czy można w ciągu jednego dnia - jak opowiada Adam Hofman - wystąpić w Sejmie, dojechać samochodem do Londynu, zapłacić za hotel i zdążyć wrócić do Polski tak, by rano wystąpić w radiu? "Newsweek" twierdzi, że zdobył kolejne dowody na to, że bohaterowie afery madryckiej mijają się z prawdą.
 • Monika Olejnik
  "Co trzeba mieć w głowie, żeby lecąc tanimi liniami, gdzie jest mnóstwo Polaków, tak się zachowywać. Poseł Hofman myślał, że mu wszystko wolno, miał gębę pełną frazesów" - komentuje aferę madrycką Monika Olejnik. I wskazuje winnego tej afery. To zdaniem publicystki Jarosław Kaczyński.
 • Hanoi, Wietnam
  Można tak jak Tadeusz Iwiński z SLD w ramach obowiązków służbowych oglądać start rakiety w Ameryce Południowej, można też jak Alicja Olechowska z PO odwiedzić Rijad w Arabii Saudyjskiej. Można również pójść w ślady posła Killiona Munyamy i pojechać do Mozambiku. Sejm daje wiele możliwości i jak pokazuje opublikowane przez marszałka Radosława Sikorskiego zestawienie wyjazdów zagranicznych posłów z obecnej kadencji, wielu polityków z tych możliwości korzysta. Zobacz najciekawsze kierunki ich służbowych podróży za jeden uśmiech.
 • Jerzy Wenderlich (SLD) ściska dłoń marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego
  Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński to nie jedyni posłowie, którzy lubią zagraniczne wycieczki na koszt podatnika. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski opublikował zestawienie wszystkich podróży parlamentarzystów za pieniądze Sejmu tej kadencji. W sumie wydaliśmy na nie już ponad 8,6 mln złotych. Oto subiektywne zestawienie polityków, którzy korzystali z najdroższych wyjazdów.
 • Adam Hofman
  Wygląda na to, że trzej posłowie PiS - Adam Hofman, Adam  Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński - słono zapłacą za swoją podróż do Madrytu samolotem. Prokuratura wszczęła śledztwo. Podejrzewa, że politycy mogli dopuścić się oszustwa. Jeśli sąd skazałby polityków z tego paragrafu, groziłoby im kilkuletnie więzienie.
 • Adam Hofman
  Sprawa delegacji trzech posłów PiS może być wierzchołkiem góry lodowej. Zdaniem publicystów, gości radiowej Trójki, należy zbadać czy w przypadku innych partii nie dochodziło do nieprawidłowości przy finansowaniu wyjazdów polityków.
 • Poseł Przemysław Wipler
  Na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów dotyczących zagranicznych wyjazdów posłów. Zdaniem posła Przemysława Wiplera, polska polityka zagraniczna, także w Sejmie, to turystyka wyjazdowa na koszt podatnika.
 • Jacek Kurski
  Jacek Kurski broni Prawa i Sprawiedliwości ws. afery madryckiej, oskarżając media o stosowanie podwójnych standardów. PiS zachował się perfekcyjnie - mówił w Radiu ZET. 
 • Mariusz Antoni Kamiński i Adam Hofman
  Zwróciliśmy pieniądze, które wzięliśmy na podróż samochodem, zwróciliśmy diety i pieniądze na hotel - piszą w oświadczeniu Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki. Cała trójka jest zagrożona usunięciem z PiS w związku z aferą wokół ich służbowego wyjazdu do Madrytu.
 • Adam Hofman
  Do wyborów władze Prawa i Sprawiedliwości nie kiwną palcem w tej sprawie. Sąd partyjny zbierze się w drugiej połowie listopada. Jaki będzie finał afery madryckiej, jeśli okaże się, że Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki specjalnie polecieli tanimi liniami, żeby zaoszczędzić na pieniądzach pobranych z Sejmu na podróż samolotem? I co, jeśli okaże się, że rzeczywiście nie uczestniczyli w służbowej konferencji?