• Miley Cyrus i Liam Hemsworth
  Jeden z najbardziej burzliwych związków amerykańskiego show biznesu właśnie przechodzi kolejny kryzys. Zaledwie 8 miesięcy po ślubie Miley Cyrus i Liam Hemsworth ogłosili, że są w separacji.
 • Jennifer Aniston i Justin Theroux
  Trwające 3 lata małżeństwo gwiazdy "Przyjaciół" właśnie przechodzi do przeszłości. Jennifer Aniston i Justin Theroux w wydanym wspólnie oświadczeniu przyznali, że choć wciąż pozostają przyjaciółmi, nie są już parą.
 • Papież Franciszek
  Są przypadki, kiedy separacja małżonków jest nieuchronna, a nawet moralnie konieczna. W historii każdej rodziny są chwile, kiedy uczucia są niszczone przez zachowanie jej członków, kiedy słowa i czyny nie wyrażają już miłości- mówił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej, poświęconej trudnym sytuacjom w rodzinie.
 • Rodzice z dziećmi
  Im więcej rozstań i związków nieformalnych, tym łatwiej o zastępowalność pokoleń – wynika z badań. Kraje, w których małżeństwo nie jest priorytetem i gdzie notowana jest wysoka liczba rozwodów, mają na ogół wyższą dzietność. Państwa, w których dominuje tradycyjne podejście do rodziny, mają kłopoty z demografią.
 • Małżeństwo aktora Russell Crowe oraz piosenkarki Danielle Spencer wisi na włosku. Jak podają australijskie media, 9 lat po ślubie, para podjęła decyzję o separacji. Czy ta miłość również skończy się rozwodem?
 • Katarzyna Figura, po publicznym wyznaniu na temat przemocy w swoim związku, postanowiła złożyć pozew o rozwód i odejść od męża, który według jej relacji, przez 12 lat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy uważają, iż małżeństwo aktorki powinno być spisane na straty.
 • Co trzecia separacja z winy teściów
  Do jednej trzeciej separacji we Włoszech dochodzi z winy teściów - takie statystyki przedstawiło krajowe stowarzyszenie adwokatów specjalizujących się w zakresie prawa małżeńskiego (Ami). Jak podkreślono, zjawisko dotyczy tysięcy par.