• Skrzyżowanie i sygnalizacja świetlna
  "Dopiero co zamontowaliśmy nasze urządzenie. Jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie, kiedy czerwone światło paliło się od dobrych kilku sekund. Zderzenia niestety nie udało się uniknąć" - relacjonuje dziennik.pl Łukasz Majchrzak, naczelnik wydziału analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). Jak się dowiedzieliśmy Główny Inspektorat Transportu Drogowego zakończył właśnie montaż 20 urządzeń rejestrujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle; zakończyła się też faza odbiorów poszczególnych lokalizacji
 • Skrzyżowanie
  Jedziesz na czerwonym? "Pamiątkowe zdjęcie" dostaniesz razem z wezwaniem do wskazania kierującego. Jak dowiedział się dziennik.pl Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza rozszerzyć zawartość korespondencji kierowanej do właścicieli pojazdów w przypadku popełnienia wykroczenia.
 • Auta na drodze
  Główny Inspektorat Transportu Drogowego ruszył z budową odcinkowego pomiaru prędkości. "Już przed wakacjami kierowcy powinni mieć się na baczności i zdjąć nogę z gazu" - mówi dziennik.pl Łukasz Majchrzak, naczelnik wydziału analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Co ważne, na liście pojawiły się nowe lokalizacje, w których staną specjalne kamery. MAMY NAJNOWSZĄ MAPĘ.
 • Skrzyżowanie
  Główny Inspektorat Transportu Drogowego na finiszu montażu sieci 20 urządzeń rejestrujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. GITD odebrał 14 zestawów, które już wysyłają zarejestrowane wykroczenia. Najnowsza z odebranych lokalizacji to Anielin (woj. lubelskie) - ustalił dziennik.pl. Zobacz na mapie, gdzie czają się kamery do obserwacji kierowców.