• Matura 2012 w toku
  Od lat jest najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym na maturze. Nieźle zdana otwiera drzwi na wiele kierunków studiów. Dziś na maturze geografia. Zobacz arkusze.
 • Matura z historii - odpowiedzi do zadań z poziomu rozszerzonego
  Matura z historii na poziomie rozszerzonym to dla wielu zdających przepustka na studia humanistyczne. Zobacz przykładowe odpowiedzi przygotowane przez Tomasza Poznańskiego z Zakładu Historii Nowożytnej XVI-XVIII w. Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego.
 • Matura z WOS - odpowiedzi do zadań z poziomu rozszerzonego
  Ten egzamin dla wielu maturzystów jest przepustką na wymarzone studia humanistyczne. Zobacz, jaki był poziom rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie. Oto arkusz rozwiązany przez Roberta Radka z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.
 • Matura 2012 z fizyki
  Para zakochanych o masach 50 kg i 60 kg siedzi na ławce w parku. Odległość między środkami  ich mas wynosi 0,6 metra. Oblicz przybliżoną wartość siły ich wzajemnego oddziaływania grawitacyjnego - to jedno z zadań na tegorocznej maturze z fizyki na poziomie podstawowym. Zobacz arkusze!
 • Matura 2012 z łaciny i kultury antycznej
  Vitam regit fortuna non sapientia - znaczenie m.in. tego łacińskiego przysłowia mieli rozpoznać zdający maturę z łaciny na poziomie podstawowym. Zobacz arkusze egzaminacyjne!
 • Matura 2012 z historii sztuki
  Co to jest biforium? W którym muzeum znajduje się "Dama z gronostajem"? Za panowania którego władcy najbardziej rozwinęła się sztuka rokoka? To pytania z matury z historii sztuki na poziomie podstawowym. Zobacz arkusze!
 • Matura z matematyki - poziom rozszerzony. Odpowiedzi
  11 zadań, wszystkie otwarte - tu nie ma szans na strzelanie, a rozwiązanie nigdy nie mieści się w jednej linijce. Oto odpowiedzi do zadań z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadania rozwiązał mgr Grzegorz Bartosz, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.
 • Nuty
  Mozart, Bach, Haydn i nie tylko. Maturzyści zdawali już egzamin z historii muzyki. Zobacz arkusze z zadaniami na poziomie podstawowym i rozszerzonym!
 • Taniec
  Pierwszego dnia matur zdający zmagali się nie tylko z językiem polskim. Chętni zdawali także egzamin z wiedzy o tańcu. Zobacz arkusze matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
 • Matura z języka polskiego 2012
  "Lalka", "Ludzie bezdomni", "Dziady" - na poziomie podstawowym. Agnieszka Osiecka, Jan Kochanowski i Ida Fink - na poziomie rozszerzonym. Taka była matura z języka polskiego. Zobacz arkusze, tematy i przykładowe odpowiedzi do części pierwszej poziomu podstawowego.