• Matura 2012 z matematyki
  Dla jednych matematyka to zmora, dla innych szansa na wymarzone studia. Poziom podstawowy, w ocenie większości maturzystów, był banalny. Poziom rozszerzony jednak już tak łatwy nie był. Zobacz arkusze i odpowiedzi!
 • Matury 2012 w toku
  Dwadzieścia minut po rozpoczęciu obowiązkowej matury z matematyki. Na jednym z forów internetowych pojawia się dramatyczna prośba o pilne rozwiązanie równania.
 • Zadanie 16. na maturze z matematyki z 2011 roku
  Postrach maturzystów, senny koszmar i wciąż powracająca myśl: "po co mi to?!" - czy to ty i twoja matematyka? Królowa nauk, choć obowiązkowa na maturze jest tylko na poziomie podstawowym, wypada zdecydowanie najsłabiej. Zobacz, na czym zdający najczęściej tracili punkty w ubiegłym roku.
 • Przed maturą
  Uczeń tonący na matematycznym morzu chwyta się wszystkiego, gdy zbliża się matura. Okazuje się, że pomocy warto szukać w internecie, gdzie wielu pasjonatów wyciąga pomocną dłoń. Można nawet natknąć się na filmy, na których pokazano krok po kroku, jak rozwiązać np. układ równań.
 • Powtórka z matematyki - wyrażenia algebraiczne
  Trwa wielka przedmaturalna powtórka z matematyki, a w niej przyszedł czas na zadania z wyrażeniami algebraicznymi. Przed wami rozwiązania zadań przygotowanych przez ekspertów portalu MatmaNa6.pl.