• Matura z WOS - odpowiedzi do zadań z poziomu rozszerzonego
  Ten egzamin dla wielu maturzystów jest przepustką na wymarzone studia humanistyczne. Zobacz, jaki był poziom rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie. Oto arkusz rozwiązany przez Roberta Radka z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.
 • Warsztaty maturalne Maturowa
  Skondensowana wiedza, czysta esencja, a do tego najczęstsze maturalne pułapki i podpowiedzi, jak pisać wypracowanie. Dla wszystkich, którzy potrzebują zastrzyku mądrości przed maturą z wiedzy o społeczeństwie. Maturowo zaprasza na warsztaty last minute!
 • Ta wiedza przyda się każdemu - nie tylko maturzystom zdającym egzamin z WOS. Jakie prawa przysługują jednostce? Jak walczyć o ich przestrzeganie? Maturalną powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Kodeks cywilny to prawo materialne, formalne czy procesowe? Sytuacja, kiedy sąsiad nie oddał pożyczonych pieniędzy, podlega pod którą z licznych gałęzi prawa? Nie wiesz? Lepiej powtórz sobie WOS przed maturą. Materiały przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Norma wyższa a norma niższa. Norma późniejsza a norma wcześniejsza. Prawo prawu nierówne - jak stwierdzić, która norma jest ważniejsza, który akt prawny ma pierwszeństwo? Oto przedmaturalna powtórka dla zmagających się z WOS-em.
 • Budżet - wszystko, co musisz o nim wiedzieć przed maturą
  Prezydent nie może jej zawetować. A jeśli zawali Sejm i nie przyjmie jej na czas, może zostać rozwiązany. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o budżecie państwa. Maturalną powtórkę z WOS przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Gdzie szukać wiedzy z WOS-u i historii?
  Gdzie szukać wiedzy? Jak się uczyć? Skąd wiedzieć, co jest ważne, a co można sobie odpuścić? Czasu na naukę do matury coraz mniej, więc eksperci Maturowa radzą, jak się za to wszystko zabrać. 
 • Maturalna powtórka z WOS
  Monarchia już absolutna czy jeszcze konstytucyjna? Republika arystokratyczna czy demokratyczna? Czy reżim zawsze jest totalitarny? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnej części maturalnej powtórki z wiedzy o społeczeństwie, przygotowanej przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl. Zapraszamy!
 • Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski napisał do maturzystów list w sprawie podręcznika do WOS
  Podręcznik, z którego maturzyści uczą się do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie, robi uczniów w balona - uważa Arkadiusz Czartoryski. Poseł PiS, a jednocześnie ojciec tegorocznej maturzystki, przyjrzał się temu, co w książce pisze się o Platformie Obywatelskiej. A potem napisał rozpaczliwy list do maturzystów.
 • Powtarzamy WOS przed maturą
  Kim jest liberał, czym jest liberalizm? Słowo powszechne w języku codziennym - czy na pewno wszyscy wiemy, co tak naprawdę oznacza? Muszą to wiedzieć maturzyści zdający egzamin z WOS-u, ale powinni chyba wszyscy. Przed nami trzecia część maturalnej powtórki z wiedzy o społeczeństwie, przygotowana przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl.