• Smog
  Od środowego poranka na obszarze praktycznie całego Mazowsza utrzymują się przekroczenia norm jakości powietrza - poinformowała PAP Krystyna Barańska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.
 • Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2017/2018. Oto kompletne zestawienie dla wszystkich województw.
 • Szkoła
  94 proc. samorządów na Mazowszu przekazało kuratorium do zaopiniowania uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół nowego ustroju szkolnego - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska.
 • Ferie zimowe
  Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2016/2017.
 • Mapa
  Rząd za podziałem województwa mazowieckiego do celów statystycznych. Rada Ministrów przyjęła założenia propozycji modyfikacji podziału Mazowsza na dwie jednostki terytorialne poziomu NUTS 2. To unijny system klasyfikowania obszarów do celów statystycznych. Służy on między innymi do określania regionów kwalifikujących się do korzystania ze wsparcia unijnego.
 • Używany samochód? Zobacz, gdzie i jak oszukują handlarze
  "Panie! Stan: apteka! Niemiec płakał jak sprzedawał. Pan się decyduje, bo tu już klient z gotówką jedzie..." - to często słyszą od sprzedawców ci, którzy zastanawiają się nad kupnem używanego auta. Tymczasem z prawdą rzadko ma to coś wspólnego. Cofnięty licznik to "najlżejsza" z wielu pułapek. Prawdziwą zmorą są fałszywe deklaracje o bezwypadkowej historii. Jakie jeszcze mroczne tajemnice kryją cztery kółka z rynku wtórnego? Na czym polega "odmładzanie" rocznika? Zobacz, gdzie najczęściej oszukuje się na samochodach z drugiej albo trzeciej ręki.
 • Warszawa
  Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego oczekuje szybkich zmian w systemie tak zwanego janosikowego. Marszałek województwa mówił w radiowej Jedynce, że państwo polskie powinno znaleźć mechanizmy wspierania słabszych województw, które nie będą skutkowały drenażem tych silniejszych, jak to jest w przypadku województwa mazowieckiego.
 • Panorama Warszawy
  Władze regionu chcą, aby Bruksela traktowała stolicę jako odrębną jednostkę terytorialną. To ma uchronić województwo przed niższymi dotacjami unijnymi
 • Pogrzeb Małgorzaty Dydek
  W piątek sportowa Polska pożegnała Małgorzatę Dydek. Urnę z prochami wybitnej koszykarki złożono na cmentarzu w Ząbkach koło Warszawy.