• Bunkier
  W nadleśnictwie Spychowo na Mazurach powstał szlak turystyczny prezentujący fortyfikacje z czasów II wojny światowej, które są pozostałością po tzw. Szczycieńskiej Pozycji Leśnej. Poniemieckie bunkry można zwiedzać od początku lipca.
 • Mazury (zdjęcie ilustracyjne)
  Mimo chłodnego i deszczowego lata operatorzy turystyczni z Mazur oferujący wyszukane rozrywki czy luksusowe warunki wypoczynku nie narzekają na brak gości. "Czas chińszczyzny i śmierdzących jachtów się skończył" - zapewnia właściciel firmy czarterującej łodzie.
 • Smaczne dojrzałe winogrona
  Choć trudno w to uwierzyć, mimo ostrego klimatu, mroźnych i śnieżnych zim oraz nieprzewidywalnej pogody latem na Warmii i Mazurach powstają winnice.
 • Twierdza Boyen w Giżycku
  Myślisz o odwiedzeniu Giżycka? Nie zapomnij odwiedzić Twierdzy Boyen. Już wkrótce ta XIX-wieczna mazurska fortyfikacja przygotuje nowe atrakcje dla zwiedzających.
 • Mazury
  Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz, Wojtek "Łozo" Łozowski, Czerwony Tulipan i muzycy zespołu Harlem wspierają Mazury w światowym konkursie na 7 nowych cudów natury. Piosenka "Mazurski cud" promuje jedynego polskiego kandydata w światowym plebiscycie.
 • Mazury
  Inwestorzy planują postawić na pojezierzu hotele za około 700 mln złotych. Warmia i Mazury przyciągają już nie tylko turystów z kraju i zagranicy. To region, który szczególnie upodobał sobie biznes do organizacji weekendowych konferencji oraz imprez integracyjnych.
 • Powstał nowy zespół w parlamencie. Nie zgadniesz po co
  Posłowie i senatorowie stworzyli nowy zespół w parlamencie. Nie zajmie się on jednak cenami, emeryturami, czy innymi, najważniejszymi dla Polaków sprawami. Parlamentarzyści zajmą się zupełnie inną sprawą.
 • Fiskus dopadł wakacyjnych oszustów
  Kilkaset tysięcy złotych - takie mandaty zapłacili mazurscy przedsiębiorcy, którzy w wakacje próbowali oszukać urzędy skarbowe. W tym bowiem roku, nad jeziorami pojawiło się wielu kontrolerów skarbowych, którzy sprawdzali, czy wszyscy przedsiębiorcy przestrzegali prawa.