• Piłkarze reprezentacji Polski
  Jedno zwycięstwo, sześć remisów i trzynaście porażek to bilans polskich piłkarzy z Niemcami, jednym z grupowych rywali biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Do spotkania dojdzie 16 czerwca na Stade de France w Saint-Denis pod Paryżem.
 • Piłkarze reprezentacji Polski -od lewej: Robert Lewandowski, Mariusz Stępiński, Bartosz Kapustka i Łukasz Fabiański podczas trening w podparyskim St. Denis
  Niemcy, jeden z grupowych rywali polskich piłkarzy na mistrzostwach Europy, już po raz dwunasty zagrają w tym turnieju. Impreza we Francji będzie trzecim występem biało-czerwonych, którzy debiutowali w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii, a później pełnili rolę współgospodarza w 2012 roku.
 • Portugalia
  Piłkarze Portugalii zakwalifikowali się do turnieju finałowego mistrzostw Europy po raz szósty z rzędu. W pięciu poprzednich edycjach za każdym razem wychodzili z grupy. Na Euro 2016 w tej fazie zagrają z Islandią, Austrią i Węgrami.
 • Islandia
  Trudno ocenić, czego można się spodziewać po występie piłkarskiej reprezentacji Islandii na mistrzostwach Europy we Francji, bowiem w ważnej imprezie międzynarodowej weźmie udział po raz pierwszy. W eliminacjach wyprzedziła m.in. Turcję i Holandię.
 • Austria
  Austriaccy piłkarze zagrają w turnieju finałowym mistrzostw Europy po raz drugi w historii, ale zakwalifikowali się do nich tylko raz. Osiem lat temu wystąpili w roli gospodarzy wspólnie ze Szwajcarią. Wówczas pożegnali się z rozgrywkami po fazie grupowej.
 • Włochy
  Cztery lata temu na boiskach Polski i Ukrainy piłkarze Włoch byli bliscy triumfu w mistrzostwach Europy, ale przegrali z Hiszpanią w finale 0:4. Na Euro 2016 we Francji będą chcieli powtórzyć ten występ, ale najpierw w grupie będą musieli sobie poradzić z Belgią, Szwecją i Irlandią.
 • Szwecja
  Od 1992 roku piłkarze Szwecji opuścili tylko jeden turniej finałowy mistrzostw Europy - w 1996. W dotychczasowych pięciu występach ich największym sukcesem był awans do półfinału turnieju w ojczyźnie 24 lata temu.
 • Tuluza
  "Różowe miasto" Tuluza - od koloru cegieł wykorzystanych w budynkach - jest europejskim centrum aeronautyki. Jednak w czerwcu oczy mieszkańców zwrócą się z różu na zieleń, z przestworzy na ziemię. Odbędą się tam cztery mecze piłkarskiego Euro 2016.
 • Irlandia
  Piłkarska reprezentacja Irlandii nie odniosła sukcesu cztery lata temu w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, ale z dobrej strony dali się poznać jej kibice. Zespół z "Zielonej Wyspy" awansował także na Euro 2016, gdzie będzie liczył na podobne wsparcie.
 • Saint-Etienne
  Duże miasto, ale ze społecznością zżytą jak w niewielkich miejscowościach - napisał serwis uefa.com o Saint-Etienne, gdzie odbędą się cztery mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Mieszkańców łączy przywiązanie do zielonych barw miejscowego klubu.