• Teheran
  Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdel Aziz al-Szejk uważa, że przywódcy Iranu nie są muzułmanami, tylko wyznawcami "maga" i należy postrzegać ich jako wrogów. W odpowiedzi usłyszał, że saudyjscy duchowni to "kaznodzieje terroru".
 • Papież Franciszek w Nowym Jorku, w katedrze świętego Patryka
  Papież Franciszek modlił się w Nowym Jorku za muzułmanów, którzy zginęli w Mekce. Ponad 700 osób straciło życie a 800 zostało rannych w wyniku stratowania przez tłum w czasie tradycyjnej pielgrzymki do Mekki. 
 • Tragedia pod Mekką. Setki zadeptanych pielgrzymów
  Gwałtownie rośnie liczba stratowanych na śmierć pielgrzymów pod Mekką. Najnowsze dane saudyjskiej obrony cywilnej mówią o co najmniej 453 ofiarach. Ponad 700 osób zostało rannych.
 • Najświętsze miejsce muzułmanów
  Pielgrzymka do Mekki, czyli hadż to jeden z najświętszych obowiązków każdego muzułmanina. Ci, którzy dotrą do czarnego kamienia w centrum meczetu uzyskują prestiżowy tytuł.
 • Pielgrzymka do Mekki to jeden z filarów islamu i obowiązek każdego muzułmanina
  Dzisiaj otwierają się bramy niebios, a Allah słucha modlitw wiernych. Zwłaszcza tych, którzy wdrapią się na świętą górę Arafat, gdzie Mahomet wygłosił najważniejsze ze swoich kazań. W tym roku na hadżdż - świętą pielgrzymkę, będącą obowiązkiem muzułmanina - przybyły tam dwa miliony pielgrzymów ze 181 krajów. Zobacz, jak wyglądają najważniejsze dni w życiu każdego wyznawcy islamu.
 • Muzułmanie wyruszyli w pielgrzymkę do Mekki
  Co najmniej 2,5 mln muzułmanów rozpoczęło hadżdż, pielgrzymkę do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.