• Premier Beata Szydło (L) i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (C) podczas wizyty w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 w Łodzi,
  Helikoptery wojskowe dostarczone Siłom Zbrojnym przez m.in. zakłady w Mielcu, będą serwisowane w centrum serwisowym utworzonym w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi - poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 • Trzechsetna kabina śmigłowca Black Hawk
  W Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu wyprodukowano trzechsetną kabinę śmigłowca Black Hawk, składającą się z około trzech tys. odrębnych elementów. Część gotowych kabin jest scalana ze śmigłowcami S-70i Black Hawk produkowanymi w PZL Mielec, pozostałe trafiają do zakładów Sikorsky Aircraft w Stanach Zjednoczonych.
 • S-70i Black Hawk
  Sikorsky Aircraft Corporation, jeden z trzech głównych oferentów w wartym 11 mld zł przetargu na polskie śmigłowce zagroził, że nie złoży oferty jeśli Ministerstwo Obrony Narodowej nie zmieni warunków przetargu.
 • Black Hawk
  W ciągu 5 lat firma Sikorsky Aircraft ma dostarczyć 653 śmigłowce Black Hawk dla Pentagonu. Część maszyn będzie produkowana w polskich zakładach w Mielcu.