• US Navy "railgun" / Działo kinetyczne
  US Navy "railgun", działo wytrwale budowane i udoskonalane od 6 lat, pochłonęło do tej pory 210 milionów dolarów. Konstruktorzy stworzyli broń pozbawioną ładunków wybuchowych. Siłę niszczącą stanowi energia kinetyczna pocisku.
 • X-47B
  Producent drona, firma Northrop Grumman po raz pierwszy opublikowała zdjęcia górnej części samolotu. Model, który widzicie na zdjęciach wygląda naprawdę pięknie. Linie i symbole nie są ozdobą, stanowią informacje dla ekipy konserwującej i eksploatującej maszynę. Zobacz!
 • Czołg starego typu, biorący udział w I wojnie światowej
  Okres I wojny światowej wiąże się z wprowadzeniem wielu innowacji do wojskowości oraz taktyki prowadzenia walk. Czołg dostaje szansę na zaistnienie. Pierwsze pojazdy opancerzone wyglądem i funkcjonalnością odbiegały od tego co prezentują współczesne Leopardy czy Challengery. Zobacz galerię!
 • Lobbyści wpłynęli na zmiany w wojsku?
  Służba Kontrwywiadu Wojskowego ma wątpliwości w sprawie mechanizmu korekt w Planie Modernizacji Technicznej wojska i podejrzewa, że na kształt tajnej listy poprawek wpływ mogli mieć lobbyści. Wszystkie zakupy kosztowały armię ponad 4 mld zł. Sprawą zajmują się już Służby Kontrwywiadu Woskowego.
 • Owad - zwiadowca
  Wykorzystanie robotów w działaniach wojskowych nikogo już nie dziwi, ale owady w roli zwiadowców? Być może właśnie tak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Amerykańscy naukowcy stworzyli mikro sprzęt, który można będzie zamocować na owadach.
 • Załadunek żywności na polskie śmigłowce
  Po wyemitowaniu przez telewizję kanadyjską programu o głodujących ludziach, na pomoc Etiopii ruszył cały zachodni świat. W ciągu kilku miesięcy dotarły tam tysiące ton żywności, a wraz z nimi problem, w jaki sposób dary rozprowadzić. Do akcji wkroczyły polskie Mi-8.
 • Japonia chwali się wojskową technologią
  Waży zaledwie 350 g, rozwija prędkość do 60 km/h, potrafi startować z miejsca i poruszać się w dowolnym kierunku. Konstruktorem tej niezwykłej kuli jest Fumiyuki Sato - jeden z inżynierów Ministerstwa Obrony Japonii. Jego zdaniem sprzęt świetnie sprawdzi się jako elektroniczny szpieg lub podczas akcji ratunkowych. Zobacz jak wyglądała prezentacja prototypu urządzenia.
 • Projektant Jeremy Scott po raz pierwszy w Polsce!
  Ten światowej sławy projektant mody pojawi się w październiku podczas Fashion Week Poland. Na wybiegu zobaczymy jego najnowszą kolekcję. Ubrania będą dostępne do kupienia w ramach pop-up store.
 • Dochód z aukcji trafi na rehabilitację byłego pilota Sił Powietrznych chorującego na stwardnienie rozsiane
  Ćwiczebną bombę lotniczą a także wiele innych przedmiotów związanych z lotnictwem mogą kupić miłośnicy militariów w ramach aukcji trwających na portalu aukcyjnym Allegro. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie ciężko chorego byłego pilota.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie.