• Nie tylko Aleksander Kwaśniewski ma być lokomotywą konstruowanej przez Leszka Millera listy wyborczej do europarlamentu. Szef SLD podaje również kolejne nazwiska polityków, których chętnie zaprosiłby do kandydowania na europosłów. Włodzimierz Cimoszewicz, Józef Oleksy, Tadeusz Iwiński...
 • Józef Oleksy
  Józef Oleksy nie wyklucza w wywiadzie dla "Polski The Times", że Marek Siwiec nie będzie jedynym, który odejdzie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • Marek Siwiec
  Żarty na antenie z niespodziewanego zwycięstwa Janusz Piechocińskiego nad Waldemarem Pawlakiem. "Gdyby Marek ze mną wcześniej porozmawiał, to bym mu powiedział, jak się pozbywa lidera i nie musiałby odchodzić" - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL komentując ruch ze strony Marka Siwca. 
 • Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski
  Kto mógłby zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera? Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski, a może Zyta Gilowska? Polacy wskazują większością głosów: to powinien być Aleksander Kwaśniewski.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot do tej pory w sprawie więzienia CIA w Polsce atakował Leszka Millera i bronił Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednak po wywiadzie byłego prezydenta dla "Gazety Wyborczej" uważa, że Kwaśniewski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Śledztwo ws więzień CIA zostało nagle przeniesione z prokuratury warszawskiej do krakowskiej. –  "To wstęp do zamknięcia sprawy dotyczącej byłego prezydenta, premiera i ministra" – komentują niektórzy przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości
 • Leszek Miller
  Ilekroć lewica mówi o jednoczeniu i okrągłym stole, pojawia się nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego, który miałby rozgrywać po lewej stronie sceny politycznej. Jaka jest prawda? Ujawnia ją szef SLD Leszek Miller.
 • Janusz Palikot na Paradzie Równości
  Janusz Palikot i Leszek Miller doskonale się znają i muszą ustalić między sobą architekturę lewej strony sceny politycznej - ocenia eurodeputowany SLD Marek Siwiec. Polityk dodaje, że obaj gracze znacznie się od siebie różnią.
 • Kwaśniewski straszy Millera i Palikota
  Aleksander Kwaśniewski nie ma dobrych wieści dla zwolenników lewicy. Zdaniem byłego prezydenta, jeśli nie dojdzie do porozumienia Palikota z Millerem to ich ugrupowania zniszczą się, a dla Platformy nie będzie już alternatywy.
 • Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski
  Szef klubu SLD Leszek Miller zapowiedział w środę, że najpóźniej w piątek podejmie decyzję, czy będzie na sobotniej konwencji Sojuszu kandydował na przewodniczącego partii. Na konwencji rezygnację złożyć ma obecny lider Grzegorz Napieralski; wybrany ma zostać nowy szef ugrupowania.