• Smog w mieście
  "Pracujemy nad systemem wspierającym samorządy przy realizacji zadań na rzecz czystego powietrza" - powiedział w piątek minister środowiska Jan Szyszko. Jak dodał, resorty energii i rozwoju w ramach walki ze smogiem przygotowują odpowiednie rozporządzenia o jakości paliw i wydajności pieców.
 • Korek na drodze
  Dopiero po zmianach w ustawie o drogach publicznych, będzie można zabronić wjazdu do miast starym samochodom. W ten sposób ministerstwo środowiska odpowiada na apel prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza, który zwrócił się on do szefa resortu Jana Szyszko o dopracowanie przepisów dotyczących zmniejszania zanieczyszczeń powietrza.
 • Uniwersytet Wrocławski
  Dopiero po zmianach w ustawie o drogach publicznych, będzie można zabronić wjazdu do miast starym samochodom. W ten sposób ministerstwo środowiska odpowiada na apel prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza, który zwrócił się do szefa resortu Jana Szyszko o dopracowanie przepisów dotyczących zmniejszania zanieczyszczeń powietrza.
 • Spaliny samochodów
  Raport NIK nie zostawia suchej nitki na jakości powietrza w Polsce. Kontrolerzy alarmują, że ta sytuacja może skończyć się surowymi karami finansowymi z Brukseli. Resort środowiska zapewnia jednak, że wszystko pod kontrolą, a sytuacja się poprawia.